Kate Middleton nepodal muslim ruku. Princezna je kritizována, že nezná muslimské zvyky

Princezna Kate se svým manželem princem Williamem navštívila muslimskou komunitu v Londýně. Důvodem bylo zemětřesení v Turecku a Sýrii, a mělo se probírat, jak těmto zemím pomoci.

Podle muslimských tradic se muž nesmí ženy nijak dotknout, není-li to jeho manželka. Muslimové tak vítají ženu vždy položením dlaně na srdce a poklonem hlavy.

Podle deníku Daily Mail si princ William se třemi zástupci podal ruku, čímž nebylo porušeno nic z muslimských zásad. Princezna Kate zvolila stejný způsob přivítání, ale tady bohužel nebyla přijata. Zástupce její ruku odmítl, a jak připouští muslimská tradice, položil ruku na srdce a poklonil se.

Média toto považují za ztrapnění princezny, která se měla zajímat o zvyky a na setkání se patřičně připravit a média nešetří kritikou. Více vidíme na videu níže.

Podobný prohřešek se stal i španělské princezně Letizii, když se vítala s ambasadory v Íránu. Vzhledem k tomu, že královská rodina je ostře sledovaná, hned se řeší každý jejich počin. Hlavně zda jsou vhodně upraveni, komunikují náležitě k situaci a podobně. Tentokrát to trochu nevyšlo.

Zdroj: DailyMail, Youtube