Kate Middleton je nejoblíbenější žijící členka královské rodiny

Rok 2022 a počátek roku 2023 nebyly pro královskou rodinu zrovna jednoduché a příznivé. Přesto se někteří členové snažili i nadále udržovat klasický běh událostí. Jako třeba Kate Middleton, jejíž popularita den ode dne roste.

Zatímco se princ Harry a Meghan Markle aktivně v USA snažili, aby si zajistili lukrativní mediální smlouvy, Kate tiše pracovala ve Spojeném království jako princezna z Walesu. Poukazuje na to novinář Andrew Morton z Lecturas Magazine, který vytvořil blog o spletitosti a úskalí královské rodiny.

Jako znalec princezny Diany věnoval zvláštní pozornost i růstu Kate Middleton. „Cítí se bezpečně, když ví, že monarchie a královská rodina ji potřebují mnohem víc, než si myslela,“ napsal Morton v Lecturas Magazine. „Nová princezna z Walesu na galavečeru BAFTA vypadala uvolněně, když se procházela po červeném koberci, vypadala jako hvězda němého filmu. Šťastně si povídala se svým manželem, budoucím králem, dokonce ho pohladila po zadku v intimním projevu náklonnosti, což je elegantní gesto, které Kate provedla svými dokonale pěstěnými konečky prstů,“ dodal. My jsme o tom psali zde.

Morton tak poskytuje pohled na to, jak širší britská veřejnost vnímá svou princeznu z Walesu. Pro lidi od určitého věku je monarchie něčím, s čím vyrostli a je pro ně důležitá. Z toho důvodu mnoho lidí ve Spojeném království cítilo zklamání zběhnutím prince Harryho a Meghan Markle do Spojených států.

A čím víc je pár kritizován, tím větší popularitu Kate získává. Britská veřejnost ji vidí jako bezpečný přístav, do kterého se mohou uchýlit. Žádný skandál nepřichází, na veřejnosti se jeví jako duše, která se stará o druhé a veřejnost si takové jedince bere k srdci.

Král Karel nikdy nebyl úplně nejoblíbenější postavou kvůli některým komentářům a chováním k princezně Dianě. Pro lidi, zvláště pro ty, kteří nemusí nutně souhlasit s koncepcí monarchie, je mnohem snazší mít v oblibě někoho, kdo se přímo nechystá na trůn, podotýká deník Marca. To je jeden z důvodů, proč je Middleton tak milovaná, a tato náklonnost v dohledné době bude růst.

Zdroje: Marca, Lecturas Magazine