Karin Babinská utekla hrobníkovi z lopaty: Těžký oboustranný zápal plic a covidové plíce, zněla diagnóza

Jen co skončili vánoční svátky, rodina Krajčova se sbalila a odletěla do svého druhého domova v Dubaji. Zůstala tam až do konce roku, a jak Richard a Karin napsali na svůj společný instagramový profil, plánovali ho řádně oslavit, protančit a zapít. Měli s sebou ale všechny děti, tak to zřejmě nebylo tak divoké.

Co však divoké bylo, byl Karinin boj doslova o život. Včera na Instagramu sdílela příspěvek, ve kterém se svěřila, že oslavy konce roku 2023 nebyly takové, jak si naplánovala. „Ten čas od pořízení fotky až do dnešního dne jsem vyplnila horečkou, narůstající bolestí na hrudi, dusivým kašlem, kdy jsem cítila, jak mi v plicích bublá horká voda,“ napsala spisovatelka ke snímku, který byl pořízen právě poslední den v roce.

Několik dní se Karin snažila nemoc porazit vlastními silami, nakonec ale raději zašla na kamarádkou doktorkou. „Vytáhla mě hrobníkovi z lopaty, hrály jsme o minuty. Těžký oboustranný zápal plic-covidové plíce. Shodou okolností v dobách nejhoršího covidu zachraňovala tahle paní doktorka lidi na ARU a JIP. Řekla mi, že od té doby horší nález, než ten můj, neviděla…“ popsala děsivé chvíle během dovolené.

Dnes měla s rodinou letět domů, to ale bohužel v jejím stavu není možné. Má pocit, jako by se v novém roce znovu narodila a má radost z toho, že se může konečně trochu nadechnout, nebo se sama osprchovat. Přejeme Karin brzké uzdravení a hlavně ve zdraví návrat domů.

Zdroje: Autorský text