Karel Vágner vzpomíná na leteckou katastrofu: Hanka Zagorová mi zachránila život, řekl

Uplynulo dlouhých padesát let od letecké katastrofy, která se odehrála nedaleko letiště Ruzyně a pro některé je to stále jako včera. Karel Vágner vzpomínal na den, kdy také mohl přijít o svůj život. Dodnes dle jeho slov vděčí Haně Zagorové za to, že je stále naživu, jak jsme psali zde. Jiní takové štěstí neměli. Při této tragické události zahynuly desítky osob, včetně členů kapely zpěvačky Evy Pilarové.

Letecká katostrafa, která se odehrála před půl stoletím, tenkrát krutě zasáhla svět showbyznysu. Na palubě letadla, které havarovalo krátce před přistáním na pražském letišti Ruzyně, byli i muzikanti z kapely zpěvačky Evy Pilarové. Krátce po incidentu dorazili na místo hasiči, kteří dle informací webu pardubicky.denik.cz byli za svou práci později kritizování.

Rozhodnutí, které zachránilo životy

Zpěvačka Eva Pilarová na palubě letadla nebyla i přesto, že se také měla společně se svou kapelou z Kuby vracet zpátky do České republiky. Podle informací webu onlyu.cz ji na poslední chvíli organizátoři nabídli, aby si svůj pobyt na Kubě prodloužila o dalších čtrnáct dní, což zpěvačka s radostí přijala. Tehdy by ji ani v nejhorším snu nenapadlo, že toto, byť zdánlivě obyčejné rozhodnutí, ji zachránilo život.

Osud byl ale milosrdný i ke skladateli a zpěvákovi Karlu Vágnerovi, který měl též původně být na Kubě s kapelou. Deník Aha uvádí, že krátce před odletem, který se později ukázal být osudným, se rozhodl pro přestup do kapely Hany Zagorové, s níž byl domluvený, že s ní odletí na turné do Vilniusu, a to téměř ve stejný čas, kdy se odehrála největší letecká katastrofa v dějinách.

Karel Vágner vděčí Zagorové za svůj život

Když se o neštěstí dozvěděl, naprosto ho to zdrtilo. „Srazilo mě to na kolena, když jsem si uvědomil, že jsem v tom letadle měl letět i já,“ cituje zdroj Karla Vágnera. „Hanka mi zachránila život. Byla to ona, kdo mě z toho otřesu stavěl na kolena. Tehdy také začalo naše přátelství,“ vyjádřil svůj nekonečný vděk zpěvačce.

Zdroj: Pardubicky.denik.cz, Onlyu.cz, Aha, Redakce