Karel Svoboda vydělává i po smrti. Tři oříšky pro Popelku mu zakoupily prokletou vilu v Jevanech, kde zemřela jeho žena, čtyřletá dcerka i on

I když Karel Svoboda zemřel před šestnácti lety, jako autor slavných hitů po sobě zanechal obrovské jmění. Jeho dědicové si tak přijdou na pořádný balík.

Tehdy zpráva o sebevraždě Karla Svobody šokovala celý národ a nikdo nechápal, co se vlastně stalo. Byl slavný, finančně zajištěný, měl rodinu a malého synka Jakuba, milující manželku, která byla o třicet čtyři let mladší než on. Trpěl však depresemi a ty ho dohnaly k činu, který by nikdo nečekal.

Dle Wikipedie zemřel 28. ledna 2007. Zastřelil se ve své vile v Jevanech, když mu bylo šedesát osm let. Dle policie se zastřelil mezi výjezdovými vraty do zahrady, kde si ke spánku přiložil legálně držený revolver a stiskl spoušť. Samozřejmě byl na místě mrtev.

Ovšem i když zemřel, jeho rodina, tedy jeho syn Jakub a Petr s Janou, což jsou jeho děti z předešlého manželství, jsou zajištění včetně vdovy Venduly. Podle deníku Blesk jim Ochranný svaz autorský, jinak OSA, a Intergram vyplácí tak vysoké částky, které doshují každoročně až je třiceti milionům korun.

Podle magazínu Prima Ženy je vila v Jevanech svým způsobem prokletá. Svoboda si ji zakoupil díky tržbě za pohádku Tři oříšky pro Popelku. Ovšem štěstí mu nepřinesla, jelikož v ní zemřela na rakovinu jeho první žena, a dokonce ve čtyřech letech i jeho dcera Klárka, která v tak útlém věku trpěla leukémií. Nakonec se v ní zastřelil i on.

Ještě dodnes lidé spekulují o tom, že se nemuselo jednat o sebevraždu. Nenašel se totiž žádný dopis na rozloučenou a měsíc před smrtí podstoupil skladatel operaci srdce. Vypadalo to, že do budoucna má spousty plánů. Podle Venduly však bojoval s bipolární poruchou, při které dochází k náhlým a opakujícím se měnám nálad a psychického stavu. Ovšem Karel Svoboda se odmítal léčit a jeho psychické zdraví se tak zhoršovalo čím dál víc.

Jeho nejbližší na něj určitě nezapomenou, ale stejně tak i český národ, který stále poslouchá texty písní, které napsal…

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, Wikipedie