Karel Šíp zažil český rasismus a poinformoval i o tajné milence Karla Gotta či práci za komunismu

Moderátor a bavič Karel Šíp už osmnáct let vede Všechnopárty, ale kdysi spolupracoval s různými ikonami českého showbusinessu. Jak jeho kariéra fungovala za dob komunismu? Svěřil se dokonce i s informací o tajné milence Karla Gotta!

V rozhovoru pro Reflex, který vedl moderátor Čestmír Strakatý, se Karel Šíp nechal slyšet, že v době komunismu to bylo jednoduché v tom, že všichni znali mantinely. „V tomhle oboru, když děláte zábavu, není možné být za hrdinu. Všechno se točilo a schvalovalo.“ Což znamená, že vše nazkoušeli, natočili a poslali ke schválení. Buď to prošlo nebo to prošlo s úpravami či to dokonce bylo úplně zamítnuté. „Ta cenzura tam nepochybně byla,“ dodal Karel Šíp, který tvrdí, že měl už svou vlastní cenzuru a moc dobře věděl, co si může dovolit natočit a co nikoliv.

Když pak v letech 1987 a 1988 člověk pocítil rozvolnění atmosféry, tak si s kolegou Jaroslavem Uhlířem společně pohrávali s různými myšlenkami. Jednou z nich byla i ta, že by se i po Praze dalo jezdit s Formulí 1. Problém byl přijít na to, kde by to šlo za plného provozu.

„Já si pamatuju, že tenkrát ke mně přišel Bolek Polívka a on mi řekl, to, co jsi udělal s těma F1, to byla velká věc,“ Karel Šíp sice dodává, že to hodně prostříhali, ale něco málo přece jen vyšlo, a i to se líbilo.

Karel Šíp hodně spolupracova s Jaroslavem Uhlířem. Sám přiznává, že tenkrát začínali úplně od nuly. Udělali něco malinkatého, někdo přišel a řekl, udělejte ještě něco. Jejich humor byl podobný, oba byli odkojení Cimrmanem. Guru Karla Šípa byl Jiří Suchý. Něco společně zkoušeli a najednou i z maličkého nápadu byla tříminutová píseň. A tímhle způsobem postupovali. „Prostě to bobtnalo a narůstalo. Chtěla to redakce i diváci.“

S Uhlířem věděli, co jsou komunisti zač. Bavili se o nich u piva. A neměli ani zlomek naděje, že se situace někdy změní. Oba měli pocit, že komunisté drží vládu pevně v rukou, ale nakonec je vyústění situace v sametovou revoluci překvapilo. Sám však přiznává, že pro StB on sám nebyl nijak zajímavý, nezajímalo se o něj a ani ho nechtěli do žádné strany.

Rozhovor se stočil také na méně neznámou píseň Karla Gotta s názvem Kakaová. Tehdy nad ní dumali Karel Šíp, Karel Svoboda i Karel Gott a po poslechu měli za to, že se píseň uchytí stejně jako Lady Karneval. Doslova to očekávali, ale neujala se. Karel Šíp má za to, že je to kvůli českému rasismu. Sám bavič přiznává, že slova k písni sepsal na chatě a tehdy vůbec nic nevěděl o milostném románku Karla Gotta s jakousi mulatkou. Karel Gott známost spíše tajil, a když vyšla najevo, všichni si mysleli, že píseň Kakaová byla na objednávku. Ovšem právě o milence se bavič dozvěděl až poté, co píseň vyšla. „Já to taky nevěděl. Dozvěděl jsem se to až díky té písničce. Pak jsem zjistil, že se jmenovala Manuela. Byla vysoká. Já jsem ji potom jednou dvakrát viděl.“ Ale tím skončil jak románek Karla Gotta, tak i naděje, že by se kdy píseň uchytila. Píseň Kakaová je k dispozici na Youtube a přestože se kdysi neuchytila, tak se k ní lidé vyjadřují velmi lichotivě. Na Wikipedii se dozvíte, že na textu pracoval Karel Šíp s Karlem Svobodou a píseň vyšla v roce 1194.

Jak se líbí vám?

Zdroj: Reflex, Youtube, Wikipedie