Karel III. zavzpomínal na královnu Alžbětu na Den matek

V neděli odpoledne zavzpomínal na svou milovanou zesnulou britskou královnu Alžbětu II. její syn, král Karel III. Byl to první Den matek, který se v Británii slavil bez samotné královny Alžběty II. Rodinné foto zveřejnila i princezna Kate, která se pochlubila svými dětmi.

Británie si letos připomíná Den matek v neděli 19. března. Dojemný příspěvek královské rodiny oslavující všechny matky byl zveřejněn na internetu spolu se vzácnými fotografiemi. Na jedné z nich je zachycen král Karel III. ještě jako malé dítě královně na klíně. Příspěvek na Instagramu je doprovázen vzkazem: ,,Všem matkám na celém světě a těm, kterým dnes jejich matky chybí, myslíme na vás a přejeme vám výjimečný Den matek.“

Královna Alžběta II. zemřela loni 8. září ve věku 96 let.

Také Catherine, manželka prince Williama a princezna z Walesu, zveřejnila u příležitosti svátku matek fotografie šťastných rodinných okamžiků. Na zveřejněném snímku sedí na stromě se svými třemi dětmi, princem Georgem (9), princeznou Charlotte (7) a čtyřletým princem Louisem.

Snímek zachycuje rodinné pouto a silné vazby, které se svými dětmi má. Příspěvek okomentovala stručnými slovy: ,,Všechno nejlepší ke dni matek od naší rodiny té vaší,“ komentovala Kate příspěvek a dodala emotikon srdíčka.

Zdroje: Instagram, Autorský text