Karel Gott se chtěl ženit už v 19 letech. Jeho první láska byla zavražděna

Karel Gott ještě jako pracovník ČKD vystupoval jako mladíček v kavárně Alfa. Tam, poznal svou první lásku Olgu Svobodovou, kterou si chtěl údajně vzít za manželku.

Olga v kavárně vystupovala stejně jako Gott, a i když byla o devět let starší, našeho slavíka učarovala. I když už měl v té době spoustu fanynek, zajímala ho pouze ona jediná.

„Mám pocit, že žena, s níž se poprvé pomiluji, musí mít o pár let víc. Chci prostě takovou, která přesně ví, co chce a mne navíc povede,“ svěřil se kdysi Gott podle deníku Extra Gott svému příteli.

S touto ženou přišel Karel Gott k první sexuální zkušenosti. Do Olgy se zamiloval a chtěl si ji údajně vzít. Podle Milana Drobného zpěvák na této ženě úplně visel, byla velmi přitažlivá. Jejich vztah trval jeden rok.

Gott na svou první lásku vzpomíná ve své knize Když milenky pláčou. Po tom co se rozešli, o ní neslyšel dlouhých 30 let. Potom se dozvěděl, že byla zavražděna. Stala se obětí zdrogovaných lidí, kteří ji pobodali a ona vykrvácela na schodech svého domu.

Svatbu s Olgou měli Gottovi v 19 letech rozmluvit jeho kamarádi. Olga se zpěvu přestala věnovat a propadla alkoholu. Ve své knize ji věnoval vzpomínku: „Byla něco mezi mou zkušenou doktorkou a učitelkou. Zcela s důvěrou jsem se mohl svěřit do jejích rukou. Kdybych ji nepoznal, určitě by můj vývoj probíhal zpomaleněji,” uvádí slavík.

Zdroj: Extra, Šíp, Aha