Karel Gott ke konci strádal. Měl vysoké teploty a špatně se mu dýchalo, vzpomíná Ivana Gottová

Dokument Olgy Malířové Špátové s názvem Karel byl v sobotu 18. února odvysílán Českou televizí, a stal se ten večer nejsledovanějším pořadem. Konec života Karla Gotta dojal snad každého.

Do soukromí i do duše tohoto nadaného zpěváka jsme mohli nahlédnout díky režii Olgy Špátové a všech zúčastněných. Více podrobných informací můžeme najít také v knize Má cesta za štěstím, která je dílem přímo Karla Gotta.

Zpěvák svůj život mapoval až do posledních chvil, kdy už mu bylo skutečně zle. Věřil své ženě, že co nezvládne, ona za něj dokončí přesně tak, jak si to přál.

„Poté, co jsem musela najít sílu na organizaci pohřbu a pietního rozloučení, jsem neměla několik měsíců energii se ke knize vrátit. První dny a týdny jsem se potřebovala věnovat především dětem, kterým odešel tatínek a na které jsem kvůli intenzivní péči o manžela před jeho odchodem neměla moc času,“ cituje Ivanu Gottovou deník Šíp.

Ivana přiznává, že její manžel šel mnohokrát až za hranice svých sil. „Pracoval na knize až do posledních chvil, a to i v době, kdy mu nebylo nejlíp. Měl vysoké teploty a špatně se mu dýchalo. Stihl si i vybrat velkou část fotografií a nadiktovat mi k nim mnohdy vtipné popisky. Poté již mohl s klidným svědomím odejít, protože mi důvěřoval, že zbytek snímků už vyberu za něj a knihu dokončím přesně podle jeho představ,“ vzpomíná Ivana v jediném rozhovoru pro KarelGott.com a dodává, že na sklonku života došel její manžel k velkému smíření.

Dokument i kniha sklidily velký úspěch.

Zdroj: Šíp, Instagram, KarelGott.com