Julie Roberts 15 let trpí zvláštním onemocněním: Chybí jí krevní destičky

Před pár dny vyšlo najevo, že Celine Dion trpí syndromem ztuhlé osoby, vzácnou nemocí, která ji donutila zrušit turné. Umělkyně ale není jediná se vzácným onemocněním. Jedna slavná herečka zase více než 15 let trpí trombocytopenickou purpurou. Jedná se o Julii Roberts.

Julia Roberts se potýká s touto nemocí, která se vyznačuje úbytkem krevních destiček. Přestože jí diagnóza nikdy nezabránila pokračovat v profesionální kariéře, musí denně podstupovat léčbu, stejně jako kdokoli jiný, kdo touto nemocí trpí, informuje web Marca.

Hvězdu filmu Pretty Woman před lety znepokojilo několik modřin a její manžel Daniel Moder ji požádal, aby navštívila lékaře, aby zjistila, co se děje. Když to udělala, byla jí diagnostikována trombocytopenická purpura, která někdy nemusí mít žádné příznaky. To však nebyl případ Roberts.

Jak píše zdravotnický web Mayo Clinic, toto onemocnění je způsobeno tím, že imunitní orgány vytvářejí protilátky proti krevním destičkám, což způsobí, že je slezina zničí, a tím sníží hladinu krevních destiček v těle. Obvyklým přístupem je zvýšení počtu krevních destiček a v závažnějších případech odstranění sleziny. Herečce se prozatím daří s onemocněním bojovat a žádné závažné příznaky nemá.

Zdroje: Marca, Mayo Clinic