Jožo Ráž přišel s překvapivým přiznáním: Špatně vidí a nesnáší společenské akce!

Fanoušci filmu s názvem Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu se o lídrovi slovenské nejpopulárnější poprockové skupiny Elán dozví opravdu překvapivé věci. Film o zpěvákovi Jožo Rážovi vznikal deset let, natáčel se na nečekaných místech a ve velmi otevřených situacích.

Hlavní hrdina filmu, Jožo Ráž, který se v posledních letech stáhl z veřejného života, se promítání nezúčastnil. K filmu napsal prohlášení, ve kterém označil film Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu za upřímný a smutný příběh. ,,Ale stejně jako já v sobě nese naději. Pan Jan Gogola mladší, režisér filmu, je velmi schopný, čestný a poctivý člověk. Upřímně mu děkuji za to, jak se projektu zhostil,“ dodal Jožo Ráž.

Kromě legendární hudby si fanoušci se zpěvákem spojují také děsivou nehodu z roku 1999. Jožo Ráž při ní utrpěl vážné poranění hlavy a několik dalších vážných zranění. Po dvou měsících se probral z kómatu. „Sny si nepamatuji, od nehody se mi přestaly zdát. Když jsem byl malý, často se mi zdálo, že přišla maminka a přinesla mi šálek kakaa. Protože to je to, co jsem miloval,“ prozradil o sobě v rozhovoru pro ČRo.

Po těžkých zraněních je rád, že vůbec žije, a také přiznal, že se dva roky učil znovu chodit. Přišel také o zrak. ,,Mám špatnou rovnováhu, špatně vidím, nevidím skoro vůbec, a i když se usmívám, je to na jevišti strašně těžké, když vám všechno svítí do očí, nevidíte, kam šlapete, jsou tam na vás nastražené všechny ty pasti, není to ono a už to nikdy nebude, jako dřív,“ prozradil lídr Elánu.

Diváci se také dozvědí, že hlavní postava filmu, Jožo Ráž, nemá rád společenské akce. Ba dokonce je doslova nenávidí. ,,Je mi z toho špatně u srdce. Je mi z toho zle, když na nějakou akci mám jít. Raději půjdu domů, čteme si s manželkou. Už špatně vidím, a tak mi manželka čte knihy. Špionážní romány,“ překvapil věrné fanoušky, jak uvádí Denník N.

Elán je však nesmazatelně vepsán do historie československé populární hudby.

Zdroje: ČSFD, ČRo, Denník N