Josef Abrhám inklinoval k alkoholu, prozradil známý moderátor. Vzpomenul historku z natáčení

Slavný herecký pár přežil spolu v manželství 45 let. Jak to Libušce Šafránkové a Josefu Abrhámovi ve skutečnosti klapalo? Možná budete překvapeni.

Jsou to už tři roky, co Popelka Libuše Šafránková už není mezi námi. 7. Června by oslavila 71. narozeniny, ale před třemi lety, jen dva dny po svých 68. narozeninách nečekaně odešla na věčnost. Až na jejím pohřbu měla veřejnost možnost vidět, jak špatně už je na tom jí o třináct let straší manžel Josef Abrhám. Smrt životní lásky slavného herce zlomila, a tak Libušku přežil o necelý rok, kdy v polovině května před dvěma lety zemřel na zápal plic.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám patřili k nejstabilnějším párům v českém showbyznysu, jenže… V každé domácnosti se občas objeví problémy! A platilo to i v případě jejich manželství. Velmi diplomaticky o tom Libuše Šafránková promluvila v roce 1993 v knize Ghetto vyvolence. „Asi bych se těžko rozváděla. Je to jako se svatbou v kostele. Ale poctivě a pocitově – někdy čtyřikrát za den,“ říkala Šafránková v titulu Zuzany Maléřové o legendách Národního divadla. Jak jim to tedy v manželství ve skutečnosti klapalo? Známý muž odhalil pravdu.

Známý český moderátor Aleš Cibulka zavzpomínal v den nedožitých 71. narozenin Libuše Šafránkové na slavný herecký pár a ke společné fotce s manžely připojil i osobní příhodu, kterou s nimi zažil, a která o jejich vztahu hodně vypovídá.

Aleš Cibulka zveřejnil na instagramu fotku z roku 2019, na které pózuje po boku Libuše Šafránkové, i jejího manžela Josefa Abrháma. Tehdy se Šafránkovou natáčel svůj pořad Tobogan v jednom nejmenovaném hotelu na pražském Spořilovu. Slavní herečtí manželé totiž bydleli nedaleko. „Jaké bylo mé překvapení, když dorazila nejen dohodnutá Popelka, ale s ní i doktor Blažej!“

„Pan Abrhám nás nechal v klidu natáčet, že se prý zatím projde po okolí. Celé nahrávání trvalo asi deset minut. Vrátil se a začal vyzvídat: ,Pane Cibulko, a co vy teď budete dělat?‘ Popravdě jsem mu řekl, že si asi ještě dám v hotelové restauraci kávu a pivo. Začal prosíkat: ,Libuška, co kdybychom si dali tady s panem Cibulkou panáčka, když je taková zima?‘ Povolení nedostal, prý se musí procházet, jak jim to nakázal doktor. Josef to zkusil ještě několikrát, ale jeho žena byla neoblomná. Panák nebude.“ Jak to nakonec dopadlo?

Aleš Cibulka dovyprávěl příběh s překvapivým závěrem. „Když láskyplně zavěšení do sebe odcházeli směrem do blízkého parku, pan Abrhám se nenápadně otočil a spiknutí na mě mrkl. Nerozuměl jsem tomu,“ pokračoval Cibulka. Brzy však pochopil, a to v momentě, kdy si dal to výše zmíněné pivko a kávu, a chtěl svou útratu zaplatit. „Vrchní mě překvapil otázkou: ,A mám vám započítat i ty dva panáčky?“ Bránil jsem se s tím, že jsem nic takového neměl. ,Vy ne,‘ na to číšník, ale pan Abrhám si tu dva rychle dal, když jste měli schůzku s jeho paní‘.“

Cibulkovi se tak povedl skutečný mistrovský kousek – pozval pana Abrháma na skleničku, aniž by o tom věděl! „Snad ten vrchní, kterému jsem platil, nebyl falešný…“ dodal v narážce na jeden z nejslavnějších filmů Josefa Abrháma, a to komedii Vrchní, prchni! Tento příběh kouzelným způsobem ilustruje výjimečný vztah, jaký mezi sebou Šafránková s Abrhámem měli. Přežili spolu nakonec 45 let manželského života a po jejím skonu Abrhám, již dříve trpící zdravotními problémy, viditelně chřadl. Svou životní lásku na věčnost následoval ani ne o rok později…