Jon Bon Jovi slaví 60 let a chystá velké turné

Americká rocková legenda Jon Bon Jovi ve středu oslavil své 60. narozeniny. Na hudební scéně je téměř 40 let a kromě toho, že za tu dobu shodil svou pověstnou hřívu, skoro vůbec se nezměnil. Stále se věnuje koncertování, ale také své rodině a pomáhání lidem, ke kterým nebyl osud příliš přívětivý.

Jeho kapela Bon Jovi vznikla v roce 1983 a má na kontě hity jako „Livin‘ On a Prayer“ nebo „It´s my life“. V roce 2018 byla skupina uvedena do Rock and Rollové síně slávy. Rodák z New Jersey, vlastním jménem John Francis Bongiovi, svou slávu využil k tomu, aby pomáhal ostatním. Založil nadaci Jon Bon Jovi Soul Foundation, která se snaží řešit problémy hladu, chudoby a bezdomovectví. Provozuje také neziskovou komunitní restauraci JBJ Soul Kitchen v New Jersey, kde strávníci zaplatí peněžní příspěvek, který pokryje jejich jídlo a zároveň jídlo pro někoho v nouzi.

I když je Jon Bon Jovi velmi uznávanou hudební hvězdou, životní styl bouřliváka ho prý nikdy nelákal. „Můj život je mnohem normálnější, než by si člověk dokázal představit,“ svěřil se zpěvák pro časopis The Guardian. Co ale rozhodně bouřlivé bude, je jeho plánované turné po Americe. V dubnu k příležitosti svého jubilea proto objede 15 států. Už v únoru se na kapelním instagramovém profilu objevila pozvánka, aby fanoušci měli dost času to vstřebat a začít se těšit.

Zdroje: eu.usatoday.com