Jiřině Štěpničkové se už na Olšanských hřbitovech nepokloníte. Rodina ji přestěhovala jinam

Legenda českého filmu, pohádková Babička Jiřina Štěpničková, se zapsala do srdcí všech filmových fanoušků svými bohatými rolemi, ale i velmi pohnutým životním osudem. Ti, kteří by se jí chtěli poklonit, na Olšanské hřbitovy nezamíří. Herecká asociace v úterý odpoledne fanoušky informovala o novém místě odpočinku legendární herečky, která v době komunismu velmi trpěla.

Úspěšná herečka, která je matkou herce Jiřího Štěpničky, si svými hereckými schopnostmi vysloužila titul zasloužilá umělkyně, který získala v roce 1968, píše deník Blesk. Mezi její nejznámější filmy patří například Maryša, Babička, Kladivo na čarodějnice, Pěnička a Paraplíčko nebo Skřivánci na niti. Štěpničková po válce žila nějakou dobu v zahraničí, svého syna Jiřího přivedla na svět v Londýně.

Po návratu se stala obětí jedné z akcí komunistické tajné policie a po dvoudenním procesu byla odsouzena do vězení. V pardubické věznici strávila téměř deset let, její podmínečné propuštění přišlo jen dva měsíce před prezidentskou amnestií v roce 1960.

Její život vyhasl v roce 1985, kdy podlehla rakovině, uvedl ve svém vysílání Rozhlas dvojka.

O novém místě uložení divadelní i filmové herečky Jiřiny Štěpničkové informovala Herecká asociace prostřednictvím sociální sítě. „Rodina oznámila nové místo uložení paní Jiřiny Štěpničkové, divadelní a filmové herečky na Slavínský hřbitov při kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě: Oddíl č.5, číslo hrobu 142.“

Pokud tedy chcete na nejslavnější babičku vzpomenout, už víte, kam jít.

Zdroje: Blesk, Rozhlas dvojka, Facebook