Jiřího Krampola zradilo srdce

Poslední měsíce se fanoušci herce Jiřího Krampola (85) odvídají hlavně o jeho problémech se zdravím a hospitalizacích. Lékaři mu nedoporučují chodit mezi lidi do větší společnosti, a tak sedí, byť nerad, většinou smutně sám doma, jak si nedávno postěžoval. Už druhý týden ale bohužel leží opět v pražské nemocnici na JISce.

Problémy se zdravím trápí Jiřího Krampola ve zvýšené míře již více než dva roky. Začali během covidu, když se po jedné z vakcín cítil špatně, jak tvrdil, a raději si ho ponechali v nemocnici. Přidala se k tomu i nachlazení během jeho vystoupení v důsledku energetické krize nevytápěných prostorách, které vyústily v záněty průdušek a plic s následnou hospitalizaci. Pokračovalo to i loni, když před Vánocemi dostal tak silný zápal plic, že ​​mu visel život na vlásku. Letos byl již několikrát hospitalizován zase kvůli tomu, že se mu špatně dýchalo a jak bylo zjištěno, souviselo to se srdcem.

O jeho aktuální hospitalizaci informoval jako první Blesk. „Byl jsem oteklý a můj doktor Špaček, který se o mě stará 27 let, mi řekl, že když na to budu brát antibiotika, je to pohodlnější v nemocnici. A toho poslouchám na slovo. Už asi dvanáctkrát mi zachránil život,“ vysvětloval důvod hospitalizace herec. „Mé srdce už funguje blbě. Jednak jsem starý a jednak mám těch problémů víc. Byl jsem plný vody, vytáhli ji ze mě jedenáct kilo. Kvůli ní se mi blbě dýchalo a chodilo. Dostal jsem v nemocnici i prášky na odvodnění, a když všechno půjde dobře, v pátek mě už pustí domů, “ vyjádřil Krampol pro Extra.cz naději na brzké propuštění.