Jiří Krampol (84) je zvyklý vydělávat peníze už od 14 let. Dělal soustružníka

Herec Jiří Krampol (84) jde příkladem všem generacím. Ve svých letech stále pracuje a málokdo chápe, jak jen to dělá. Krampol navíc prozradil, že je zvyklý si vydělávat peníze už od 14 let. Kromě toho, že ho jeho aktivity baví, přivydělávat si zkrátka musí. Prý by z důchodu vyžít nedokázal, jak jsme psali zde.

Krampol už několikrát v minulosti potvrdil Blesku, že sociální dávka od státu mu vystačí přesně na nájem a je skutečně zoufalý, jak jsme rovněž psali. V současnosti, kdy bude potřeba platit i víc za zálohy na energie, možná už důchod nebude stačit ani na to. Herec se však práce nebojí a je zvyklý si máknout už od dětství.

„Hned poté, co jsem vyšel z měšťanky, jsem šel pracovat, abychom si s maminkou trochu přilepšili. Nastoupil jsem do fabriky jako soustružník, a tam jsem si později dodělal vzdělání. Jmenovalo se to podniková škola práce a tehdy se říkalo, že je to srovnatelné s maturitou, což samozřejmě nebyla pravda, spíše to odpovídalo dnešním učilištím,“ přiznal pro web ŽivotvČesku.cz Krampol.

Ve světě se dle něj mnohé změnilo a dnes je spíš nedostatek učňů, kteří by se chtěli učit řemeslu. Stroje jsou sice skvělá věc, ale Krampol má jasno v tom, že nemohou kompletně nahradit lidský faktor a věří, že ruce mají na světě svůj účel.

Ať už na někoho hercova slova zapůsobí nebo ne, přejeme mu, aby si v penzi také odpočinul.

Zdroj: Život v Česku, Blesk