Jeremy Clarkson údajně poslal omluvný mail Meghan a Harrymu za své prosincové urážky

Britský moderátor Jeremy Clarkson čelí vážné kritice za sloupek o své nenávisti k Meghan Markle, který napsal. Tisíce čtenářů, několik politických osobností a dokonce i jeho vlastní dcera prohlásili, že zašel příliš daleko, uvádí USmagazine.

BBC uvádí, že na Nezávislou organizaci pro standardy tisku bylo kvůli Clarksonovým slovům podáno více než 12 000 stížností. Pro srovnání, za celý rok 2021 bylo podáno celkem 14 355 stížností. Více si můžete přečíst v našem článku.

Starosta Londýna Sadiq Khan se také připojil a tweetoval, že Jeremy Clarkson by měl dobře vědět, že slova mají důsledky. Slova z jeho strany nejsou vtip, jsou nebezpečná a neomluvitelná. Nacházíme se v době násilí páchaného na ženách a dívkách a muži s mocnými hlasy si musí počínat lépe.

John Nicolson, skotský novinář, vyzval ke stažení Clarksona z vysílání a prohlásil, že důsledně hájí svobodu tisku. V tomto případě byla ale hranice překročena.

Harry v rozhovoru promluvil o krutých slovech vůči své ženě

Harry o článku hovořil s Tomem Bradbym v rozhovoru pro britskou televizní stanici 8. ledna. Uvedl, že to, co Clarkson řekl, bylo hrozné, zraňující a kruté vůči jeho ženě, ale také to povzbuzuje ostatní lidi ve Spojeném království a na celém světě. Upozorňuje muže, aby si nemysleli, že je přijatelné takto zacházet se ženami.

Téměř měsíc poté, co se Clarksonův sloupek dostal na titulní strany médií, se obrátil na Instagram, aby vydal formální omluvu. Uvedl, že jednou z podivných věcí, kterých si v poslední době všiml, je, že kdykoli je známý člověk požádán, aby se za něco omluvil, bez ohledu na to, jak srdečná nebo hluboká ta omluva může být, nikdy to nestačí pro lidi, kteří o ni volali.

Clarkson tvrdil, že když článek četl, sám nevěřil, že to mohl napsat. Moderátor také potvrdil, že se svými poznámkami cítil uražen a přiznal, že se na něj velmi blízcí přátelé zlobili. Tvrdil, že poslal e-mail Meghan a Harrymu na Štědrý den 2022, aby se soukromně omluvil.

Zdroj: USmagazine, Instagram