Jaroslava Obermaierová je toho názoru, že odejít do důchodu v 68 letech není problém: Stejně pracuji, jinak bych se unudila, prohlásila

Oblíbená herečka, a především hvězda Ulice Jaroslava Obermaierová i ve svých 76 letech aktivně pracuje. A to i přesto, že by si již dávno mohla užívat klidného důchodu a poklidu. Jenže herečka je toho názoru, že člověk by měl pracovat i ve vyšším věku, pokud mu to zdraví dovolí.

Jak sama v nedávném rozhovoru přiznala, kdyby měla zůstat doma, ukousala by se nudou a jejímu zdravotnímu stavu by to nepomohlo. „Jinak bych se ukousala nudou, člověku pak pořád něco je,“ řekla svůj názor Jaroslava Obermaierová pro web ŽivotvČesku. V současné době se totiž v Česku diskutuje o zvýšení věkové hranice odchodů do důchodu.

„Co si o tom můžu myslet? Já jsem už koneckonců o dost starší, takže se mě to netýká. Je ale pravda, že stejně stále pracuji. Myslím si, že by člověk měl něco dělat, i když už je starší,“ uvedla ve svém rozhovoru herečka Jaroslava Obermaierová, kterou lidé mohou vidět v seriálu Ulice v roli pouliční drbny Vilmy Nyklové.

Samotná herečka si několikrát postěžovala na to, že její penze není natolik vysoká, aby mohla zůstat sedět doma a nic nedělat. „Je v tom nadsázka. Ale pravda je, že asi žádnej důchodce nemůže žít v Praze jen z penze. Buďto už je dávno někde na vsi, nebo mrtvej,“ řekla pro ČRo Dvojka.

„Mně se ráno vůbec nechce vstávat do práce. Ale když už tam jsem, tak mě to vlastně baví. A člověk se tím udržuje v kondici. Mám sousedku, která je o pět let mladší, ale už deset let nepracuje. A když s ní mluvím, tak jí pořád něco je. Ale pořád, a to je jenom tím, že sedí doma a už nic nedělá,“ dodala aktivní herečka.

Zdroje: ŽivotvČesku, ČRo Dvojka