Jaromír Soukup se vyjádřil k Mezinárodnímu filmovému festivalu Karlovy Vary. Pustil se do České televize a premiéra Fialy

Jaromír Soukup se rozhodl promluvit o Mezinárodním filmovém festivalu, ale také rovněž o tom, jak si někteří stěžují, že nemají peníze a nakonec hýří. Zřejmě jen on ten poslední, kdo by měl na něco takového poukazovat, ovšem lidem se jeho názor líbí a souhlasí s ním.

Vypadá to, že Jaromír Soukup je časově zaneprázdněný, ale pořád si nachází čas na své fanoušky, a tak jim ve spěchu nahrál při řízení auta video, na kterém se vyjadřuje právě k filmovému festivalu MFFKV a poukazuje na dva výrazné problémy, které nevidí jen on.

„Tak je to každoroční akce. Takový ten nejvýznamnější červený koberec. Kdo zepředu vešel do hotelu Termal po tom červeným koberci na zahájení, tak prostě je hvězda, ty ostatní prostě hvězdy nejsou… Ale o to tady nejde, jsou dvě věci, který mě zaujaly.“

A o těch se samozřejmě rozmluvil také, přičemž jde o závažná témata, která jsou aktuální a lidmi opravdu zahýbaly. Zvolil tak trošku „pražáckej“ a „lidovej“ tón.

„První je Česká televize, která tam má dům Český televize a pořádá tam mejdany v době, kdy skuhrají, že nemají vůbec žádný peníze, že musí šetřit a podobně. Tak si jako, aby byli v centru kulturního dění a celebrit, za koncesionářský poplatky pronajmou dům Český televize, ten vybaví a pořádají tam mejdany. To je prostě chucpe.“

Výraz chucpe nemusí být všem známý, ale jeho význam je prakticky drzost. Podle portálu ABZ se jedná o specifický druh drzosti či opovážlivosti v negativním či pozitivním smyslu.

„Druhý je premiér, který se jako povětšinou těhle akcí nezúčastňujou.“

Dokonce Jaromír Soukup uvedl důvod. Jedná se o to, že když se premiér účastní jedné akce, měl by se stejnou měrou účastnit i ostatních festivalů a akcí, aby lidé neměli pocit, že nedává přednost pouze jednomu druhu zábavy.

„Většina těch festivalů a těhle akcí čerpá dotace a je tam pak podezření, že jim ti politici nějak pomohli.“

K tomuto dokonce přidává nejvytíženější český moderátor i jeden příklad, který doporučuji poslechnout si ve videu na jeho Instagramu.

„Fiala tam jako vyrazil s manželkou a podobně a šli jako pařit v tý nejluxusnější restauraci, která tam ve Varech je, kde byli až do jedný do rána. V době, kdy vysvětluje, že mají být škrty a lidi mají přestat utrácet a budou zvyšovat daně, je prostě taky chucpe. Akorát ono to vypadá, že tady je to už každýmu jedno.“

Vypadá to, že tohle poselství pro Soukupa bylo opravdu důležité a záleželo mu na tom, aby si lidé všimli, že běžný lid skutečně šetřit musí, kde se dá, ale ti nahoře mohou utrácet. Samozřejmě se toho sledující chytili a mnohdy napsali trefný komentář. Jelikož MFFKV klesla úroveň a vypadá to, že se hvězdy jen předháněly o tom, kdo je významnější a bohatší, a do toho se chtěli ukázat, kdo umí více vypít, byla Soukupova slova pro některé poslední kapkou. Definitivně pro ně festival ztratil úroveň a glanc.

Festival KV vnímám jako mejdan za peníze chudých, předvádění se, ukázky nevkusu, nahoty. Šaty pro strašidla.

Jedno to není. Fiala a jemu podobní by se měli stydět!!!! Fiala je proste Omyl. Je mi z nej na blití…

Obávám se, že je to už jenom o stars a ne o filmech. O nich se téměř nemluví.

Každýmu to jedno není, je čím dál víc těch, kteří by mu zakroutili krkem. Ale stále ne dost, aby to konečně pochopil.

Soukup má pravdu, ale i on se v minulosti prošel po červeném koberci s Brožovou. Agáta má ve Varech zákaz, protože tam dělala ostudu, jinak už by tam spolu byli taky.

A co na jeho slova říkáte vy? Ztotožňujete se s tímto poměrně chytlavým názorem?

Zdroj: Instagram, Abz, autorský text