Jana Paulová má zničené hlasivky. Zpívat ji už neuslyšíme, humor ji však neopouští

Herečka Jana Paulová dříve zpívání milovala, bylo jejím koníčkem i vášní. Objevovala se na jevišti v operetách a na konto si připsala i vlastní album. Zdravotní potíže ji však donutily se zpěvu navždy vzdát.

O hlasivky ji ironicky připravila její práce. A byť se jí po zpívání občas zasteskne, se situací je smířená. „Nezpívám už v žádném představení, protože jak hrajeme komedie, kdy se lidi hodně smějí, a my, aby nepadal řemen, musíme do závěru jejich smíchu pokračovat, tak jsem si ten hlas natolik odřela, že už mi nefunguje. Snad abych nezapomněla, udělala jsem si tam pár uzlíčků a kvůli tomu jsem se zpíváním definitivně skončila. Jsem ráda, že ty moje nitě, co mám v krku, fungují aspoň na mluvení,“ svěřila se týdeníku Sedmička.

Když se ohlíží za svou hudební kariérou, je si vědoma toho, že z ní vytěžila co nejvíce. Proto nechce zoufat nad tím, že o ni definitivně přišla. „Já jsem si to docela užila. Tenhle pohár jsem naplnila a myslím, že jsem lidstvo o nic neošidila. Hrála jsem Sugar v muzikálu Někdo to rád horké a taky v Cikáni jdou do nebe, bylo to krásné,“ řekla pro Český rozhlas Dvojka.

V jednu chvíli se dokonce živila pouze zpěvem a žádné herecké nabídky nepřijímala. Nakonec ji však herecké řemeslo k sobě opět povolalo. „Taky jsem měla v životě etapu, kdy jsem zpívala profesionálně. Založila jsem kapelu a rozhodla se, že už nebudu herečka. Dokonce když mi volali z Barrandova kvůli herecké práci, řekla jsem jim, že už se tím neživím, a vydržela jsem to fakt asi čtyři roky. Po tu dobu jsem jezdila s jazzrockovou kapelou, naučila se hrát na elektrickou kytaru a odehráli jsme přesně sto koncertů. Pak jsem pěveckou kariéru ukončila,“ dodala Paulová.

Nakonec, je to humor, co jí pomáhá životem proplouvat s lehkostí. Smích podle ní zažene jakékoliv starosti. Prozradila, že i z toho důvodu má ráda role v komediích. „Všechny ty, co mají v sobě humor, co si umí dělat ze sebe legraci a také ty, které jsou uvěřitelné,“ popsala týdeníku 5plus2, jaké role se jí hrají nejlépe.

Zdroje: Sedmička, Český rozhlas Dvojka, 5plus2