Jana Kirschner vzpomíná: „Byla jsem na kruté dietě, jedla jsem jen 1 jablko denně“

Možná si jen málokdo vzpomene, že zpěvačka Jana Kirschner se proslavila díky soutěži krásy. Teprve po letech však prozradila, čím si musela projít.


V kuloárech se šušká, že soutěže Miss jsou pro mladé dívky velkou zátěží. Najednou se ocitnou ve světě showbyznysu, musí vypadat vždy dokonale a navíc musí zvládnout přípravu na soutěžní večer. Málokdo si dnes vzpomene, že stejným způsobem se proslavila i zpěvačka Jana Kirschner. Po letech nyní prozradila, čím si během přípravy prošla a jak těžké pro ni toto období bylo.

Také chtěla být dokonalá

Zpěvačka Jana Kirschner se v roce 1996 zúčastnila soutěže Miss Slovensko. Už tehdy mezi svými soupeřkami vynikala kratším sestřihem. Po soutěži se rozhodla více věnovat své hudební kariéře, kterou odstartovala tím nejlepším možným způsobem. Nedávno v jednom podcastu, který moderuje Linda Bartošová, otevřeně vyprávěla o tom, jak v tomto období téměř propadla bulimii. Janka není jediná, kdo trpěl poruchou příjmu potravy:

Začala jsem cvičit a zhubla jsem asi sedm, osm kilo, až jsem se dostala na ideální míry 89-59-89. Poslední dva měsíce před finále jsem držela krutou dietu. Jedl jsem asi jedno jablko denně. Myslím, že to hraničilo s bulimií. Naučila jsem se strkat si prsty do krku, zkrátka jsem věděla, že když něco sním, jak se toho potom zbavit,“

vyprávěla velmi upřímně o těžkém období před soutěží. Tyto okamžiky ji zřejmě také přesvědčily, aby se později věnovala jiné kariéře, píše magazín diva.

Kirschner chtěla vypadat dokonale nejen kvůli soutěži Miss. Jedním z problémů byl nedostatek sebedůvěry. Proto se neustále kriticky srovnávala s ostatními kolegy a hledala na sobě nejrůznější chyby. Protože si myslela, že má svalnatější nohy než oni, začala hladovět.

S touto sebekritikou se potýká dodnes. Jana v podcastu řekla, že obdivuje dívky, které si umí říct, že jsou hezké, protože ona to ani po tolika letech neví. „V podstatě s tím bojuji dodnes, protože většinu času se považuji za naprosto nemožnou,“ řekla.
Kirschner se sama bohužel přesvědčila, že dobrý vzhled přináší lidem určité výhody. Sama je však kvůli tomu velmi rozzlobená a mrzí ji, že to negativně ovlivňuje i její kariéru.

„Dokonce i moji nejbližší mě stále často nehodnotí podle toho, jak jsem hrála a zpívala na koncertě, ale říkají mi, že jsem při tom byla hezká. A to mě může přivést k šílenství,“ vysvětluje zklamaná zpěvačka. Stejně jako mnoho jiných umělců se chce prosadit hlavně díky svému talentu a nechce získat popularitu jen díky svému vzhledu.

Zroj: diva.sk, Instagram, wave.rozhlas.cz, onlyu.cz