Jan Dolanský má bratra dvojče. V dětství utekli mamince na jeviště a pobavili publikum. Dolanská dostala pokutu a kluci vynadáno

Český herec a dabér Jan Dolanský dnes slaví 45. narozeniny a stejně tak i jeho dvojče, bratr Jiří, který se ale nevěnuje hereckému řemeslu. Víme, čemu se jeho bratr věnuje a jaké vylomeniny společně prováděli!

Podle CSFD pochází Dolanští z herecké rodiny. Zatímco maminka Márie (71) účinkuje ve filmech a seriálech od roku 1998 a dokonce si i se synem zahrála v seriálu Slunečná, tak tatínek Zdeněk (†68) byl taktéž herec. Jeho první rolí byl televizní film Lítost z roku 1970. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Jan se tedy pustil do herectví, stejně jako se mu věnovali jeho rodiče, ale jeho bratr Jiří si vybral zcela odlišnou cestu. Od malička provozoval sport, bavil ho florbal a cestování. Podle deníku Blesk hodně cestoval, dokonce během studií dělal delegáta a po škole se stal produktovým manažerem domácích i mezinárodních cestovních kanceláří.

Podle magazínu Prima Ženy se Jan a Jiří v dětství prali a velmi zlobili. Dělali prý hrozné hlouposti, zkrátka divočejší děti. Jednou dokonce vlezli herečce Márii Dolanské na jeviště, a ještě před začátkem představení tam udělali rošťárnu, když si hráli s pytli. Diváci v hledišti se smáli, ovšem mamince do smíchu nebylo. Dostala za to od divadla pokutu a kluci řádně vynadáno. Ve škole to s nimi bylo také veselé a už od první třídy je museli učitelé rozsazovat, protože spolu vyrušovali. Jiří však na druhém stupni odešel na jazykovou školu, zatímco Jan zůstal na základní škole a měl problém dohnat tempo.

Před třemi roky přišli o hlavu rodiny, když tatínek Zdeněk Dolanský ve věku 68 let zemřel, jak oznámil web Super. Pro rodinu bylo samozřejmě těžké se s touto ztrátou vyrovnat. Na vině bylo celkové selhání organismu, herec měl za sebou v té době tři operace vředů na dvanácterníku.

Zdroj: Super, Blesk, Prima Ženy, CSFD