Jan Bendig: Z úplné bídy úspěšným oblíbeným zpěvákem. Doma neměl často ani co jíst

Jan Bendig se narodil 14. února 1994 v Hradci Králové, má čtyři sourozence. V dětství navštěvoval chlapecký pěvecký sbor „Boni pueri“.

Jan Bendig žil tři roky ve Velké Británii. V roce 2009 se stal úspěšným v soutěži Česko Slovenská SuperStar, kde byl na 4. místě. A i to mu přineslo velký posun. Po skončení v soutěži se začal naplno věnovat své kariéře.

Dětství Jana Bendiga ale veselé nebylo. Jak sám přiznal, byl z velmi chudé rodiny, ve škole si prožil šikanování a později mu jeho manažeři nedoporučovali, aby přiznal svou orientaci homosexuála. „Když jsme byli venku, často jsme zapomínali na problémy doma. A když jsem se pak vrátil a ptal jsem se maminky, jestli je něco k jídlu, často nebylo,“ svěřil se před pár lety pro iDnes.

Prožil si posměšky na svou barvu pleti, nebo odmítání jeho otce, kterého kvůli romskému původu nechtěli často zaměstnat, jak řekl v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Jan Bendig si šel ale za svým cílem s pocitem, že všem ukáže jak i Romové můžou být uznávanými lidmi. A snad právě díky němu se začalo vše obracet k lepšímu a jeho rodině se začalo dařit. Jeho popularita začala strmě stoupat.

V roce 2010 nahrál spolu s Ewou Farnou titulní píseň „Stejný cíl mám dál“. Byl také hostem na Vánočním koncertě Hany Zagorové v Lucerně, kde si spolu zazpívali duet „Černý páv“. Nedávno byl hostem velkolepého koncertu Leony Machálkové.

Jana Bendiga společnost přijala. Nazpíval také krásné duety s Lucií Bílou nebo Michalem Davidem. Snad pro jeho pokoru i skromnost má spousty fanoušků a ke svému romskému původu se hrdě hlásí dál.

Zdroj: iDnes.cz, 7 pádů Honzy Dědka, Instagram