Jamie Oliver má svého hrdého nástupce. Jeho dvanáctiletý syn jde v tatínkových šlépějích, bude mít kuchařskou show na BBC

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. Jamie Oliver (48), známý jako Šéfkuchař bez čepice může být rád, že se jeden z jeho potomků rozhodl jít v jeho šlépějích. Dvanáctiletý syn Buddy je již dnes hvězdou YouTube, kde jeho kuchařské umění obdivuje více než 130 tisíc odběratelů, píše The Independent.

Buddy se poprvé prezentoval veřejnosti před třemi lety, kdy se objevil na otcově kanálu na YouTube. Jamieho fanoušci si již dlouho žádali, aby jeho syn měl vlastní pořad, který by se mohl zalíbit jejich dětem. Ne proto, že jde o jeho vlastního syna, ale pro jeho nesporný talent. Tento týden dostal nabídku, aby natočil televizní pořad pro BBC. Buddy bude učit ostatní děti recepty a přinášet jim užitečné rady.

Právě to, že se dokázal prosadit sám na svém YouTube kanálu „Cooking Buddies“, z něj nedělá typické protekční dítě, i když se to nabízí. Chlapec už dva roky děti učí nejen vařit, ale mimo jiné i jak zacházet s nožem. Na jeho kanále najdete spoustu jednoduchých receptů, např. Buddyho nejoblíbenější rychlé těstoviny s tuňákem:

Podle webu The Guardian není Jamieho syn v oblasti vaření a na televizních obrazovkách žádným nováčkem. Dokonce má mnohem víc moderátorských zkušeností než jeho tatínek, když se jako třiadvacetiletý poprvé objevil v britské televizi v roce 1999. Stejně jako všichni jeho sourozenci, i Buddy vařil s rodiči a vystupoval ve videích už jako batole. Tehdy pomáhal mamince připravovat smoothie nebo pomáhal válet s tátou těstoviny.

Jamie Oliver má celkem pět dětí se svou manželkou, bývalou modelkou a spisovatelkou Juliette (Jools) Nortonovou. Buddy Oliver je jeho čtvrtým potomkem.

Zdá se, že se z Buddyho Olivera stane nová kuchařská hvězda, o které ještě určitě uslyšíme. Nám nezbývá, než mu gratulovat a popřát hodně štěstí.

Zdroj: The Independent, The Guardian