Jakub Prachař slaví 40. narozeniny. Libor Bouček herce popsal jako skutečného přítele, štvala ho však jeho lehkost a přirozenost

Herec a moderátor Jakub Prachař dnes slaví 40. narozeniny. Mezi prvními gratulanty byl jeho moderátorský kolega Libor Bouček (42), který na svém Instagramu sdílel příspěvek popisující jejich cestu k nezlomnému přátelství a vzájemné náklonnosti.

Libor a Jakub se poznali až na fakultě DAMU, přitom jako děti bydleli nedaleko od sebe. Během studií se potkávali, ale nijak zvlášť společný čas netrávili. Kdo je skutečně Jakub Prachař poznal až v době, kdy několikrát uváděl kapelu Nightwork na různých festivalech.

„Štvala a inspirovala mě ta jeho moderátorská lehkost a přirozenost, kterou jsem postrádal a kterou možná stále nemám. Jako on. Měl Talent, já Slavíka,“ svěřil se Libor v příspěvku. Jakub totiž začal v roce 2010 moderovat talentovou soutěž Česko-Slovensko má talent, zatímco Libor byl neodmyslitelně spjat s vyhlašováním ankety Zlatý Slavík.

„Posledních deset let jsme v práci spolu. Mám v něm neomylného parťáka, zrcadlo, dramaturga, kolegu, druhý oči, ideamakera, jistotu, pracovního druha neoddělitelného. Díky němu jsou mé dny pracovní svátkem a neskonalou zábavou,“ prohlásil Libor, který v Jakubovi kromě toho našel i skvělého přítele a oporu. „Člověka, který mne zná. Když mířím k oblakům, stáhne mne. Když pochybuji v temnotách, dokáže najít světlo. Prožili jsme spolu životní centrifugy, abychom se třeba teď konečně dostali na klidný dětský kolotoč díky těm nejcennějším, co máme.“

Oba jsou dnes otcové od rodin. Zatímco Libor bude brzy otcem dvojnásobným, Jakub má pouze jednu dceru Miu (5), a to s exmanželkou Agátou Hanychovou. Před nedávnem se objevily spekulace o tom, že by současná Jakubova přítelkyně Sara Sandeva měla být v očekávání, ale zatím se nepotvrdily. Po boku Sary se ale Jakub zklidnil, v minulosti totiž jeho vztahy provázely nevěry, jak informuje portál Žena.

Ve volném čase se prý věnuje ručním pracím, kutilství a boxu. Svou dceru učí háčkovat a plést a je věrný slávista. Každý týden můžete sledovat jeho, až protivného, soutěžního ducha v pořadu Máme rádi Česko, kde už 4 roky svádí souboj se svým protivníkem Vojtou Kotkem.

Zdroje: Instagram, Žena