Jaké nejtěžší chvíle svého života má za sebou žena Marka Ebena, herečka Markéta Fišerová?

Zatímco dnes už se o herečce vůbec nemluví, kdysi skutečně zářila jako kráska v mnoha filmech. Měla našlápnuto na nezapomenutelnou kariéru, ale… Dnes je Markétě Fišerová 62 let a je upoutaná na invalidní vozík.

Kariéra Markéty Fišerové svižně stoupala vzhůru, než se její život změnil v boj o život.

Ještě předtím jí však život zasadil jinou ránu. Podle Světlany Nálepkové, která o své herecké kolegyni napsala ve své knize, měla Markéta chřipku, která byla komplikovaná. K onemocnění se totiž přidal ještě zánět srdečního svalu. Když později otěhotněla, těšili se s manželem na potomka, jenže krásná holčička se narodila předčasně a žila pouze pár dní. To byla pro oba určitě neskutečná rána a pak přišla další…

Když bylo Markétě pouhých 26 let, utrpěla mozkovou příhodu. Podle Kinotip2 seděla poklidně u televize, když ji rozbolela hlava a zamlžilo se jí vidění. Manžel Marek Eben ji odvezl do nemocnice a druhý den ho čekal šok. Lékař mu sdělil, že Markéta je v bezvědomí a zřejmě zemře, jelikož jí z neznámých příčin praskla cévka v mozku.

Trvalo sedm týdnů, než se probrala z bezvědomí. Probrala se ochrnutá v obličeji i na těle a několik měsíců za ni musely dýchat umělé plíce. Následovala rehabilitace, která musela být pro herečku velmi obtížná, ale nepřestala bojovat. Právě díky podpoře manžela dokázala alespoň částečně začít ovládat své tělo, ovšem už navždy zůstala na invalidním vozíku a od herectví upustila.

Herečka Markéta Fišerová má na svém profilu CSFD zaznamenaný jako poslední film Krajina s nábytkem z roku 1986. Zahrála si také ve snímku Veselé Vánoce přejí chobotnice, Princezny nejsou vždycky na vdávání a mnoha dalších. Její kariéra byla opravdu slibně rozjetá, muselo být opravdu těžké se s ní rozloučit.

Sám Eben říká, že jeho žena je velmi optimistická a je mu velkou psychickou podporou. Oba jsou krásný pár a patří k těm nejvřelejším a nejpevnějším v showbusinessu.

Zdroj: Kinotip2, CSFD