Jaké jsou nejšílenější eskapády legendárních Led Zeppelin?

Led Zeppelin bezesporu patří k nejlepším rockovým kapelám všech dob. Devět skvělých alb, legendární koncerty a stovky milionů prodaných desek po celém světě. Je nepřehlédnutelné, jak velký vliv a respekt v hudebním světě měli. Jak už to u slavných, a nejen rockových, kapel bývá, byla i jejich kariéra spojena s různými bizarními historkami či událostmi.

Zpěvák Robert Plant, kytarista Jimmy Page, baskytarista a klávesista John Paul Jones a bubeník John Bonham strávili na turné spoustu času nejen demolováním hotelových pokojů a konzumací nevýslovného množství drog. Děly se i jiné věci. Některé z jejich nejskandálnějších historek připomněl web StarsInsider.

Jimmy Page a jeho záliba v nacistických uniformách

Jimmy Page je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob a na pódiu svůj hudební um často předváděl v zajímavých oděvech. Jednou však s výběrem svého outfitu přestřelil. Věděli jste například, že odehrál koncert v nacistické uniformě SS? Dle fanynky Pamely Des Barres Jimmy uniformu v polovině 70. let oblékl vícekrát – pravidelně v ní navštěvoval travesti kluby.

Groupies a hrátky se žralokem

Jeden z nejznámějších příběhů je o fanynce, kapele a žralokovi, což tak trochu zní jako začátek pohádky pro dospělé… Po vystoupení na Seattle Pop Festival v červenci 1969 se skupina uchýlila do hotelu Edgewater Inn. Hostinec byl přímo u vody, takže hosté mohli rybařit přímo ze svých pokojů a členům kapely se podařilo chytit žraloka bahenního. Když se později večer místnost zaplnila fanynkami, prováděli na svázané mladé ženě nemravné kousky, do kterých zapojili i žraloka. Detaily raději necháme na vaší představivosti. Časem se vyrojilo i několik odlišných verzí této historky. Ale jak to bylo doopravdy, se už asi nedozvíme…

Demolice hotelových pokojů a Page připoutaný k záchodu

Osm let po nechvalně proslulém incidentu se žralokem v hotelu Edgewater Inn v Seattlu se kapela vrátila a slíbila, že se bude chovat co nejlépe. Té noci vyhodili z okna pět televizorů. Hotel jim za to naúčtoval 2 500 amerických dolarů. Nutno dodat, že tou dobou si již svou hudbou vydělávali tolik peněz, že si mohli dovolit v podstatě cokoli, včetně opravy hotelového pokoje. I přesto však kapela občas vyvinula snahu se podobným zbytečným výdajům vyhnout. Kytarista Jimmy Page byl dokonce jednou připoután k záchodu (společnost mu dělala fanynka), aby nerozbíjel hotelový majetek.

Příliš zhulený a lakomý Page

Další historka se váže ke spolupráci režiséra Kennetha Angera s Jimmy Pagem. Anger pracoval na filmu Lucifer Rising (1972) a byl to právě Page, který měl k filmu složit hudbu o celkové stopáži 40 min. Jelikož byl Jimmy po většinu času zhulený, jeho pracovní tempo bylo o něco pomalejší a režisérovi nakonec dodal pouze poloviční stopáž. Kenneth si na Page poté alespoň postěžoval v tisku: „Je to lakomec, což je hrozná věc. Nezaplatil ani za oběd. Tak jsem se zeptal: ‚Není to absurdní, že jsi tak lakomý?‘ A to ho samozřejmě urazilo. Pořád byl na heroinu – nesnáším všechny tyhle narkomany – mají věčně skelný pohled a to, co říkají, nemá smysl, protože nic nedotáhnou do konce.“

Jimmy Page a okultismus

Page byl zcela posedlý britským mystikem a okultní legendou Aleisterem Crowleym. To zjevně ovlivnilo i výběr výtvarných návrhů a obrazů skupiny Led Zeppelin. V roce 1970 si Page dokonce koupil dům, který kdysi patřil Crowleymu. Předpokládá se, že Crowley zde prováděl rituály a černou magii. Dokonce se říká, že jeden z obřadů byl narušen a způsobil duchovní neklid. Sám Page se svěřil, že v domě cítil špatné vibrace a slyšel ducha. Později požádal svého přítele Malcolma Denta, aby se o dům postaral. Malcolm poté vypověděl, že byl v domě svědkem nevysvětlitelných jevů – slyšel bouchání dveří a samovolně se tam prý rolovaly koberce. O Pageovi se vyrojily i spekulace, že uctíval ďábla. Sám kytarista však své zapojení do světa magie vždy odmítal jakkoliv komentovat.

Page pokrytý šlehačkou

Jednou v noci se Page a Bonham nudili v hotelu a dostali bláznivý nápad, jak Page představit několika fanynkám. Kytarista být prý pokrytý šlehačkou a seděl na vozíku pokojové služby. Přičemž Bonham hrál roli poslíčka a s Pagem, coby sladkým dezertem, objížděl hotelové pokoje.

Pageova záliba v nezletilých děvčatech

Na začátku 70. let se Page v Los Angeles zajímal o mladou ženu jménem Lori Maddox. Když pobýval ve slavném hotelu Hyatt House v Hollywoodu, jednou ji požádal, aby přišla k němu do pokoje. Bylo jí 14 let. Mohlo by jít o čistě platonický vztah. Je však velmi neobvyklé, aby se dospělý muž vůbec chtěl přátelit s tak mladou dívkou. Nikdy však nedošlo k soudnímu řízení za znásilnění a též kolovaly drby, že v té době prý chodila i s Davidem Bowiem.

Bonham na motorce v hotelové hale

John Bonham se zasloužil o jednu z nejslavnějších událostí v historii rock’n’rollu, když navštívil slavný hotel Chateau Marmont. Projížděl na motorce přímo přes halu!

Jak se upít k smrti

Bubeník John Bonham hojně holdoval alkoholu, což se mu v jeho 32 letech stalo osudným. V den smrti zkoušel s kytaristou Jimmym Pagem a popíjel u toho enormní množství vodky. Té noci se mu ve spánku udělalo špatně z alkoholu, až se nakonec udusil zvratky.

Zdroje: StarsInsider, Instagram