Jak zní verdikt pro „bouráka“ Patrasovou (66)? Počkejte si… Nijak

Od autonehody Dagmar Patrasové uběhlo už 5 měsíců. Herečka tehdy nezvládla poslední zatáčku před domem a narazila do betonové zábrany. Dáda pak odmítla dechovou zkoušku, takže alkohol se vlastně neprokázal. Nehoda však stále není dořešená, informuje deník Aha.

Případem se zabýval i ministr dopravy Martin Kupka. „Odmítnutí dechové zkoušky je jeden z nejzávažnějších přestupků,“ řekl krátce pro portál TN.cz a slíbil, že dohlédne na to, aby pro takové řidiče byly tresty přísnější. „Nehodou se stále zabýváme, platí ale, že případ postoupíme do správního řízení,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Celé šetření se ale nějak zaseklo. Správní orgán o žádné nehodě v tu dobu zatím neví. „Žádná dopravní nehoda, která se stala 23. května 2022 na křižovatce ulic Benešovská a Vlašimská, případně v okolí těchto ulic, nebyla na oddělení správního řízení Prahy 10 oznámena,“ řekl vedoucí oddělení Jan Čejka. Patrasovou tak zatím nepotkal ani žádný postih.

Čekací doba u našich úřadů v důležitých případech opravdu někdy nezná hranic. Jen aby se nečekalo tak dlouho, až se na celou záležitost zapomene, nebo se někomu povede zamést ji pod koberec.

Zdroje: Aha!, tn.cz