Ivana Gottová se odmítla vyjádřit k otevření kavárny, kde se mají scházet fanoušci Karla Gotta

O otevření vzpomínkové kavárny Karla Gotta jsme již psali zde. Kavárnu má provozovat Šárka Rezková, Miroslav Kolodziej a novinář Luboš Procházka. Ti dokázali obejít ochrannou známku a nepotřebovali tak souhlas vdovy Ivany Gottové.

Spolupráce na kavárně byla nabídnuta také dceři Karla Gotta, ta ale odmítla, protože se jí měsíční provize zdála směšná.

Kavárna je plná vzpomínek na slavíka Karla Gotta, jeho fotografií, artefaktů, jeho oblíbených zákusků a kávy až po hrající melodie mistra.

Ivana Gottová rozhoduje o tom, kde udělí souhlas s použitím jména Karel Gott. Tady se majitelům kavárny podařilo obejít ochrannou známku tím, že kavárnu nazvali jen Café Karel. Tedy i bez svolení vdovy mohou vydělávat na jménu zesnulého slavíka, protože je zcela jasné, že se jedná o kavárnu spojenou právě s Gottem.

Ivana Gottová dostala možnost se vyjádřit pro redakci deníku Sedmička, to ale odmítla. Otevření kavárny se ani nezúčastnila. Slavnostní den si vzal na starost Felix Slováček, který přestřihl pásku a zahájil tak činnost kavárny.

„Nápad se zrodil už po Mistrově odchodu. Vytvořit místo, kde se budou moci scházet fanoušci z Česka i zahraničí. A to se podařilo,“ cituje iniciátora Procházku deník Sedmička.

Zdroj: Sedmička.cz, Instagram