Ivana Gottová o natáčení filmu Karel: „Rvalo mi to srdce,“ říká. Našla ale novou spřízněnou duši

Film Karel se stal dojemným dokumentem pro všechny příznivce mistra. Karel Gott (†80) se tak rozloučil s fanoušky opravdu unikátním způsobem. Teď se svěřila se svými vzpomínky na natáčení i vdova po zpěvákovi. Ivana Gottová (45) popsala emotivní momenty vlastními slovy.

Blesku se podařilo zachytit slova Ivanky. „Poté, co manželovi a tím i celé naší rodině na konci roku 2017 znovu vstoupila do života vážná nemoc, byl si plně vědom toho, jak omezené množství času mu na tomto světě zbývá. Naučili jsme se společně radovat z každého dalšího dne, žít pouze a jenom přítomností. Zároveň jsme do této přítomnosti přizvali i minulost. “ řekla.

Karel Gott se prý také rozhodl, že si přeje aby po něm něco zůstalo, tedy mimo jeho písně. Knihu i film bral jako dárek pro své věrné fanoušky a začal tak ještě usilovněji pracovat.

Ivana se rozpovídala i o tom, jak pro ni bylo těžké nechat nahlédnout cizí osoby do soukromí. „Naproti tomu já jsem si vždycky své soukromí úzkostlivě chránila a vysloužila si za to mnohdy kritiku. S režisérkou Olgou Špátovou (37) jsme už podruhé udělali výjimku. Byla nám sympatická, už když s mým manželem točila dokument k jeho sedmdesátým narozeninám. Líbilo se nám, že – ač velmi mladá – měla o filmu již tenkrát jasnou představu. Navíc byla vstřícná a pokorná. Natáčela vždy nenápadně a tiše, v doprovodu nejužšího štábu – většinou jen ona a zvukař.“ chválila tým podílející se na tvorbě filmu.

Dle Ivany to byl důvod, proč režisérce důvěřovali. Gottovi prý nebylo často dobře, ale snažil se vyjít všem vstříc a točil do poslední chvíle. ,,O to víc mi trhalo srdce, když se mnohé záběry nakonec v dokumentu nepoužily. Stálo ho to úsilí a přemáhání, ale moc chtěl, aby ve filmu bylo vše, co měl na srdci.“ Dodává také, že vystřižené scény oplakala.

Dle Ivany Karel Gott několik týdnů před smrtí vybíral společně s Olgou hudbu do filmu. Chtěl vše dotáhnout do konce. Ivana také dodala, že film Karel je především o lásce, pokoře a lidskosti. Snímek dle ní vypráví příběh upřímný a to o slavném ale přesto slušném člověku. Celý projev uzavírá vdova tím, že bude navždy vděčná, že byla Karlovou vyvolenou.

Ivaně v poslední době pomáhá také muž, který se objevil po jejím boku na premiéře filmu. Deník Aha! zachytil na snímcích Gottovou ve společnosti Lukáše Sapíka.

Můj anděl strážný, asistent, duše spřízněná, kamarád až za hrob,“ vysekla mu poklonu k narozeninám na sociálních sítích a připsala: „Přeji mu kromě zdraví a stále dobré nálady hlavně to, aby se mnou vydržel všechnu těžbu světa, kterou neustále zapojuji a někdy to není jednoduché, že Luky? Všechno nejlepší, a ať nám to tak sluší! “

Zda se jedná o nový vztah, není ještě jasné. Ivana si by však novou známost zasloužila.

Zdroj: Blesk, Aha!