Ivana Gottová mění datum otevření muzea Karla Gotta. Letos to nebude

Ivana Gottová po smrti svého manžela Karla Gotta dělá všechno pro to, aby odkaz legendárního zpěváka zůstal zachován. Díky umělé inteligenci můžeme opět slyšet jeho hlas, kterým „namluvil“ část své autobiografie Má cesta za štěstím. Z vily na Bertramce, kde Karel žil od roku 1974, buduje muzeum Villa Gott a chystá se velký vzpomínkový koncert v O2 aréně, shrnuje časopis Vlasta.

Ten se bude konat letos 5. listopadu a zatímco tento termín zůstává nezměněn, termín otevření vily se odkládá. „Milí Karlovi příznivci, jak víte, plánovala jsem, že letos na podzim otevřu náš dům, který jsem pojmenovala na počest mého manžela Villa Gott, vám, milým Karlovým fanouškům,“ oznámila Ivana Karlově facebookovém profilu, který nadále udržuje. „Chci vám náš domov ukázat autenticky, tak, jak ho měl Karel rád a jak v něm žil, včetně všech důležitých detailů a zajímavostí, o které bych vás nerada ochudila. A to bohužel ještě nějakou chvíli potrvá, tedy déle, než jsme všichni předpokládali a plánovali. Už teď bohužel víme, že do letošního podzimu nebudeme moci vilu nachystat a veřejnosti zpřístupnit. Prosím vás tedy o trpělivost. Villu Gott vám určitě otevřeme, jen termín musíme posunout až na polovinu roku 2025.“

Ivana doufá, že Karlovi věrní fanoušci to pochopí. Zároveň jim nabízí výjimečný zážitek v podobě již zmíněného koncertu. Bude se konat u příležitosti pátého výročí zpěvákova úmrtí a jeho nedožitých 85. narozenin. Koncert nese název Karel Gott – jeho písně žijí dál a vystoupí na něm několik hvězd a několik i zcela nečekaných hostů.

Karlovi fanoušci Ivanu ujišťují, že se na ni v žádném případě nezlobí a na otevření muzea se dál těší. Jsou ji vděční za to, že i po Karlově smrti se o jeho fanclub dobře stará. Někteří jí sice vyčítají, že se na jeho životě snaží vydělávat, že umělou inteligencí chce napodobit něco, co napodobit nelze a tak podobně. Těchto lidí je zřejmě tak málo, že i přesto Ivana ve své práci nepolevuje.

Zdroje: Facebook, Vlasta