Iva Janžurová (81) jako šéfka podsvětí: Herečka dostala roli v seriálu Černé vdovy

Iva Janžurová je nezapomenutelná v každé postavě, kterou za svůj život ztvárnila, ať už na jevišti nebo před kamerou. Několikrát ukázala svůj komediální talent, jako třeba v roli sousedky Bartáčkové ve filmu Zítra to roztočíme, drahoušku, nebo paní Liškové v komedii Což takhle dát si špenát. Teď jí však režisér seriálu Černé vdovy nabídl roli, o které ze začátku pochybovala, píše deník Aha.

Seriál Černé vdovy začal na televizi Prima běžet v roce 2019 a v té době ho sledovalo zhruba 1,2 milionu diváků, píše zpravodaj iDnes. To podle všeho stačilo, aby byla natočena i druhá řada, jejíž první díl má premiéru už dnes večer. Hrdinky se, kromě vraždy, zapletou také do drogového podsvětí, kterému vládne právě nová postava Ivy Janžurové.

„Režisér mi tuto roli nabídl v Karlových Varech na festivalu. Postěžovali jsme si tam, že jsme se od natočení filmu Teroristka neviděli, a on dostal nápad, že postavu šéfa podsvětí přepíše na ženu a budu to hrát já,“ řekla Iva v rozhovoru pro deník Aha. Dodala, že nad postavou, která nese jméno Madam skleník, trochu váhala ze dvou důvodů. Nebyla si jistá, jestli je na takovou roli vhodná se svým obličejem, a také se bála množství textu, které bylo postavě přiděleno. Roli okamžitě nezavrhla, což by prý v případě jiného režiséra udělala. Radek Bajgar je ale Ivě zřejmě sympatický.

V hlavních rolích se opět představí známá trojka Čvančarová, Plodková a Siposová, které si velmi sedly. „Máme mezi sebou velmi dobrou chemii a myslím si, že vzájemně se inspirujeme a že se nám spolu dobře hraje,“ prozradila webu Prima ženy Lucia Siposová s tím, že když spolu natáčejí, jde to jako po másle. Po skončení natáčení druhé řady prý dokonce padl nápad, že by se mohla vymyslet i řada třetí. Divácky oblíbenou trojici vdov právě navíc doplní Iva Janžurová, ze které jsou hlavní aktérky nadšené.

„Ona vlastně nehraje, jen se podívá a je to tam. Je to čest být s ní na place,“ pochvalovala si Lucia v rozhovoru pro deník Aha přítomnost legendární herečky na natáčení. Byla překvapená, že si Iva pamatovala její jméno, protože ona ji vnímá jako hvězdu. Lucia také láká diváky na velmi nevšední podívanou. Jitka Čvančarová totiž bude v seriálu zacházet s krumpáčem, což je jistě snem všech televizních diváků.

Zdroje: Aha!, iDnes, Prima Ženy