Hvězdný Jean-Claude Van Damme se vykašlal na Slováky. Ti jsou naštvaní

Nedodržel slib! Belgický herec a mistr bojových umění Jean-Claude Van Damme (63) v polovině prosince loňského roku nečekaně navštívil Michalovce. Zemplínčané se těšili, že na jaře přijde mezi ně znovu a mladí kickboxeři či judisté ​​si s ním zatrénují. Nic z toho se však nestalo…

Hvězda akčních filmů se místo návštěvy východního Slovenska procházela po Praze v doprovodu Jara Slávika a vymetala jednu akci za druhou.

Při Van Dammově loňské návštěvě byl primátor města Miroslav Dufinec plný očekávání. „Bylo to krátké setkání, ale o to intenzivnější. Bude se sem vracet zřejmě pravidelněji, i proto on sám navrhl, že když přijede, velmi rád bude spolupracovat s mládeží. Proto bychom v budoucnosti, zřejmě už na jaře, zorganizovali setkání a trénink Van Damma s mládeží ze sportovních klubů juda, MMA, boxu, kickboxu, tedy moderních kontaktních sportů, ve kterých máme dobré výsledky,“ řekl v prosinci loňského roku po setkání s Van Dammom primátor Michalovců Miroslav Dufinec.

Jaro je dávno pryč, ze stromů už opadalo i listí, ale Van Damma nikde. A že by se na jeho návštěvu připravovali, dementovala i mluvčí města Marie Stričková: „Nemáme žádné informace o opětovné návštěvě pana Jeana-Clauda Van Damma. Budeme však velmi rádi, pokud Michalovce opět navštíví.“

Těšili se na něj

Z toho, že Van Damme na Zemplín opětovně nezavítal, jsou zklamáni zejména v michalovském džudistickém klubu. „Nemám informace ohledně jeho případné další návštěvy města. Jestli z toho něco bude, těžko říct, v každém případě bych byl rád, kdyby nás svou návštěvou poctil. Pro naše džudisty by to byla velká motivace do další práce. Náš klub má jinak bohatou tradici. Aktuálně v něm trénuje zhruba sto dětí. Muži i ženy jsou účastníky nejvyšší soutěže. Naše tréninky navštěvují i ​​hokejisté,“ řekl Viliam Kohout, předseda džudistického klubu ŠK Zemplín Michalovce, který vznikl v roce 1964.