Hvězda seriálu Buffy, přemožitelka upírů, trpí roztroušenou sklerózou

Americká herečka Emma Caulfieldová (49) moc dobře ví, jak zneklidnit své fanoušky. V nejnovějším rozhovoru sice potvrdila svou účast při natáčení dalšího seriálu společnosti Marvel, zároveň ale přiznala, že to pro ni nebude snadné – trpí totiž velmi vážnou nemocí… Jakou? O tom napsal web ew.com.

Emma Caulfieldová, hvězda seriálů Buffy, přemožitelka upírů, WandaVision či Bylo, nebylo, sice ve svém posledním interview potvrdila svůj návrat do marvelovského vesmíru, kde si zopakuje roli Sarah Proctorové (ta se objevila i v černobílém fantasy světě Wandy Maximoffové jako její sousedka Dottie Jonesová) v novém seriálu Agatha: Coven of Chaos, zároveň ale prozradila smutnou novinku. Trpí roztroušenou sklerózou.

Cítila po levé straně obličeje mravenčení

Vážné neurologické onemocnění jí bylo diagnostikováno již před lety, dosud však o něm nikdy veřejně nehovořila. „Nikdy jsem neměla zdravotní problémy, až v roce 2010 jsem se před nástupem do nové práce probudila s pocitem, že mi po levé straně obličeje leze milion mravenců,“ líčila herečka. „Šla jsem ke svému akupunkturistovi a on mi řekl, že mám možná Bellovu obrnu…“ A tehdy se rozjelo něco, co s odstupem času popisuje jako skutečnou noční můru.

Nemohla tomu uvěřit

Slavná plavovláska, která svou hereckou kariéru začínala v seriálech typu Beverly Hills 90210, aby si ji pak svět zamiloval coby svéráznou démonku Anyu ve výše zmiňované Buffy, okamžitě pospíchala k neurologovi na magnetickou rezonanci. A bylo jasno – diagnóza byla mnohem horší. „Měla jsem pak pět minut výpadek. Lékař mi zavolal a řekl: ‚Máte roztroušenou sklerózu.‘ Jen tak…“ vzpomínala. „Bylo to jako mimotělní zážitek. Říkala jsem si, že to není možné…“

Snaží se nemoci nepoddávat

S nemocí od té doby Caulfieldová bojuje, ale zároveň se snaží, aby ji v životě příliš neomezovala. V roce 2017 se provdala a porodila dcerku Knightley Lake (5) a dál natáčí filmy a seriály, jak píše Blesk. A jak sama zdůraznila, aktuálně se cítí „OK“. Dost tomu zjevně napomáhá i její pozitivní přístup bez sebelítosti. „Po pravdě řečeno, nehroutím se strachem z ‚co kdyby‘, ‚co může‘ nebo ‚co má‘, tak jako ostatní lidé. Musím s tím prostě žít dál,“ uvedla.

Zdroj: ew.com, Blesk