Hvězda filmové série „Rocky“ zemřela. Sylvester Stallone smutní

Zemřel Burt Young. Herec, známý svou rolí Paulieho Pennina ve filmové sérii „Rocky“, hrál mimo jiné také ve filmech Romana Polanského „Čínská čtvrť“, „Tenkrát v Americe“ a v televizním seriálu „MAS*H“. Sylvester Stallone dojatý jeho smrtí zveřejnil na svém Instagramu srdcervoucí příspěvek.

Film Rocky je filmovou legendou. Sylvesteru Stallonemu přinesl slávu a Burtu Youngovi nominaci na Oscara za vedlejší roli.

Burt Young zemřel 8. října 2023 v Los Angeles, ale úmrtí umělce (byl také uznávaným malířem) bylo oznámeno až o 10 dní později.

Burt Young, vlastním jménem Gerald Tommaso DeLouise, se proslavil především rolemi Američanů italského původu. Proslavil se filmem Rocky (1976). Hrál roli Paulieho Pennina, alkoholického přítele hlavního hrdiny.

„Film Rocky vynesl Youngovi nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Paradoxně epizody v dalších dílech mu vynesly dvě Zlaté maliny, což jsou ceny za nejhorší filmové role.

„Můj drahý příteli. Byl jsi úžasný člověk a umělec. Budeš nám chybět – mně i celému světu,“ rozloučil se se zesnulým hercem Sylvester Stallone.

Herec si zahrál mimo jiné také ve filmech Romana Polanského „Čínská čtvrť“, „Tenkrát v Americe“, legendárním „Konvoji“ po boku Krise Kristoffersona a v televizních seriálech „MAS*H“ a „Zákon a pořádek“.