Hrůzný zážitek Kristýny Leichtové: Zneužití neznámým pachatelem! Tutlala jsem to, říká herečka

Herečka Kristýna Leichtová si zažila jako dítě obrovské trauma. Ve dvanácti letech byla zneužita a dlouho o tom nechtěla mluvit. V poslední době je vše jinak a herečka prozradila, jak těžké bylo se se zážitkem vyrovnat.

Kristýna Leichtová se věnuje divadlu, hraje ve filmech, zpívá a dokonce umí i malovat. S přítelem vychovává dvě dcery a v roli maminky je šťastná. Když však byla ona sama dítě, přihodilo se jí něco strašného.

Leichtová byla zneužita neznámým mužem. „Je to velký zásah. Dvanáct let je věk, ve kterém vám někdo naruší intimní prostor, o kterém ještě ani sami nevíte, že existuje,“ svěřila se.

Od traumatického zážitku uplynulo víc než 20 let. „Tutlala jsem to v sobě hodně dlouho. Jediný, kdo o tom věděl, byla moje nejlepší kamarádka ze základní školy. Svěřila jsem se jí asi 14 dní poté, co se to stalo,“ vzpomínala Kristýna v pořadu Povídej pro CNN Prima News.

Právě kamarádka jí pak i dodala odvahu, aby o zkušenosti promluvila. „Tím, že mě přijala a neodsoudila, jsme o problému mohly mluvit úplně normálně,“ řekla herečka s tím, že podobnou zkušenost má bohužel v Česku hodně žen. Když pak prý nastoupila na konzervatoř, byla překvapená, kolik jejích kamarádek přiznalo podobný zážitek. Díky sdílení se pak Leichtová dokázala se zážitkem vyrovnat.

„Je spousta holek, které si to nechávají pro sebe a to je to nejhorší, co mohou udělat. Tím se to táhne celý život,“ dodala herečka, která je navíc stydlivá, jak napsal portál krajskelisty.cz.

Chválíme Kristýnu za odvahu.

Zdroj: CNN Prima News, krajskelisty.cz