Hrozivý okamžik při loučení s královnou Alžbětou II.: Kolaps strážce přímo u rakve! 

Ostatky královny Alžběty II. po náročných cestách po Británii odpočívají ve Westminsterském paláci, kam se k její rakvi chodí poklonit davy lidí. Na vše dohlíží i čestná stráž. Konkrétně na rakev dávají pozor příslušníci královniny ochranky, tedy Sovereign’s Bodyguard, dále Household Division a Yeomen Warders neboli česky Svobodní páni.

Videozáznam zachycuje dramatický okamžik, kdy člen královské gardy zkolaboval v blízkosti rakve královny Alžběty II. před zraky truchlících, kteří se shromáždili, aby se s ní naposledy rozloučili. K incidentu došlo během vigilie ve Westminster Hall, kde bude královnina rakev ležet následující čtyři dny před jejím pondělním pohřbem.

Na znepokojivých záběrech je vidět, jak se muž kymácí a pak se vrhá dopředu, načež padá obličejem z pódia na podlahu, zatímco přihlížející šokovaně lapají po dechu. Krátce před svým pádem byl muž viděn, jak na okamžik opouští své místo na pódiu a vrací se zpět, když se k němu připojili další strážci.

Policisté a další přihlížející mu okamžitě přispěchali na pomoc a přímý přenos z budovy byl na chvíli zastaven, než se znovu spustil.

O mužově stavu zatím nebyly získány žádné aktuální informace, nicméně na sociálních sítích se objevily spekulace, že muž mohl utrpět synkopu – dočasnou ztrátu vědomí, která obvykle souvisí s nedostatečným průtokem krve do mozku, způsobenou zablokováním kolen.

Zdroje: Blesk, News, Mirror