Hořký život Jiřího Krampola. Přišel o několik dětí. Úsměvy rozdává dál

Uznávaný herec Jiří Krampol tento rok oslavil 85. narozeniny – příležitost, která odráží jak radost, kterou profesionálně sdílel, tak osobní zkoušky, kterými si prošel, zejména tragickou ztrátu dvou dětí.

Krampol byl čtyřikrát ženatý, poprvé s televizní hlasatelkou Janou Fořtovou, s níž má syna Tomáše. Po rozvodu v roce 1989 se jeho bývalá manželka a syn přestěhovali do Austrálie, čímž se zmenšil jejich osobní kontakt. Tomáš, nyní tenisový trenér, udržuje občasný kontakt prostřednictvím hovorů a fotografií. Navzdory nabídce od jeho bývalé manželky na vystoupení v Austrálii váhá Krampol v jeho věku podstoupit dlouhou cestu, přemítaje o svých rozsáhlých minulých cestách.

Jeho životní příběh pokračoval s jeho druhou manželkou, právničkou, s níž měl dalšího syna Jiřího. Podobně jako Tomáš, i tento otec a syn se setkávají jen zřídka. Jeho třetí manželství s bývalou modelkou Martou bylo sice krátké, ale významné, narodil se jim syn Jan, který tragicky zemřel ve věku sedmi měsíců. Krampol přijal Martina, syna Marty z předchozího manželství, a dokonce mu dal své příjmení, čímž vytvořil pevnou vazbu.

Čtvrté manželství Krampola s Hankou, výrazně mladší učitelkou v mateřské škole, mělo přinést dceru. Avšak komplikace při prenatálním vyšetření vedly k tragické ztrátě jejich nenarozené holčičky v sedmém měsíci těhotenství. Pár našel útěchu v Hanině synovi z předchozího manželství, Petrovi, kterého Jiří přijal za svého, udržujíc si tak blízký vztah se svými nevlastními dětmi, což kontrastuje s jeho vzdálenými vztahy s biologickými syny.

Přes zdravotní výzvy, včetně nedávné hospitalizace kvůli chronické bronchitidě, zůstává Krampol nadšený pro svou kariéru a sociální aktivity. Při reflexi svého života a zdraví si uvědomuje běh času, zatímco si udržuje pozitivní výhled, považuje svou práci a vztahy za zdroje největší radosti.