Historie se opakuje: Harry a Meghan prožili akční scénu. Honili je paparazzi a měli slídila u domu

I když už je to 26 let, stále všichni mají téměř v živé paměti smrt princezny Diany a jejího přítele Dodiho. On a Diana byli pronásledováni fotografy v pařížských ulicích, načež honička skončila autohavárii a smrtí milované princezny i Dodiho. Nyní se historie téměř opakuje. Princ Harry musel před pár dny doslova trnout hrůzou, když se jemu, Meghan a její matce přihodilo něco podobného.

Harry, Meghan a její matka Doria Raglandová se v New Yorku účastnili předávání cen, kde Meghan přebírala ocenění Women of Vision. Když z akce odjížděli, měli je údajně začít pronásledovat bulvární fotografové v několika autech. Mluvčí vévody a vévodkyně prohlásil, že neúprosné pronásledování trvalo více než dvě hodiny a téměř vyústilo v havárii, píše portál BBC. Newyorská policie však uvedla, že nedošlo k žádnému zranění ani zatčení.

Do honičky se prý zapojilo půl tuctu aut, přičemž bezohledná jízda zahrnovala jízdu na červenou, po chodníku, blokování a couvání v jednosměrkách a fotografování za jízdy. Harry, Meghan a Raglandová se snažili ukrýt na policejní stanici na Manhattanu a pak využít žlutý taxík k přepravě ke svým přátelům, kde byli ubytováni. Taxík však byl zpozorován fotografy. Taxikář zvaný Sonny uvedl, že po chvílí je zablokoval popelářský vůz a najednou se objevili paparazzi a začali je fotit. Harry a Meghan mu řekli, ať se vrátí zpátky na okrsek.

Tvrzení taxikáře se však velmi liší od tvrzení mluvčího a ochranky královského páru. Dle tvrzení taxikáře se jednalo snad o 10 minut, fotografové prý podle něj agresivní nebyli a drželi si odstup. Ochranka Harryho a Meghan uvedla, že scéna byla velmi chaotická a v ohrožení byla i veřejnost. Až už to bylo 10 minut nebo 2 hodiny, Harryho to muselo neuvěřitelně zasáhnout. Právě fotografové, nebo-li „smečka psů“, jak je princ pro smrti své matky nazval, mohli za to, že princezna Diana v nemocnici podlehla svým zraněním z autohavárie.

A aby toho nebylo málo, den před pronásledováním policie u jejich sídla v Montecitu zatkla devětadvacetiletého muže, kterého nejprve obvinila ze stalkingu, po té jen z potulování se po cizím pozemku, psal portál TMZ. Ochrance prý měl říci něco, co je přinutilo zavolat policii. Slídil byl zatím propuštěn na kauci, ale vyšetřování dále pokračuje.

Zdroje: BBC, TMZ