Herečka Štěpánka Haničincová byla třikrát vdaná. Doma ji mrtvou našel Jan Přeučil. Už v tu dobu ji měl údajně podvádět s Evou Hruškovou

Známá a velmi atraktivní herečka Štěpánka Haničincová zemřela ve věku 68 let v roce 1999. Jejím posledním manželem byl Jan Přeučil, který nyní oslavil 86. narozeniny. Haničincovou našel doma mrtvou právě on a byl to pro něj šok.

Herečka byla dle CSFD hojně obsazována do filmů již od roku 1956 a patřila tehdy k populárním a velmi atraktivním herečkám, které si diváky snadno získaly. Největší popularitu tehdy získala díky moderování zábavných dětských pořadů, jako bylo Studio Kamarád či Malý televizní kabaret.

Na Wikipedii se můžete dočíst, že byla Haničincová, rozená jako Hubáčková, třikrát vdaná. Jejím prvním manželem byl herec Petr Haničinec, který zemřel v roce 2007 a působil nejen jako herec, ale také jako dabér. On sám byl dokonce čtyřikrát ženatý, ale jeho první ženou byla právě Haničincová. Jejím druhým manželem byl Jan Valášek, filmový režisér, scenárista a herec. Právě díky němu se v 50. letech dostala do československé hrané kinematografie a účinkovala dokonce v jeho studentském filmu V ulici je starý krám z roku 1955. Jejím třetím manželem byl právě herec Jan Přeučil, který byl také její poslední láskou. A právě on ji nalezl doma bez známek života…

Nejhorší chvíle svého života zažil Jan Přeučil 27. října 1999, kdy se vracel do vinohradského bytu, který sdílel se svou manželkou Štěpánkou Haničincovou (†68). Podle Blesku své ženě ještě před představením volal, sice zněla unaveně, ale nevypadalo to, že by měla jiný problém. Ovšem tehdy svou ženu slyšel naposledy, jelikož doma už ji našel mrtvou. Zastavilo se jí srdce.

Přeučil přiznal, že byl tehdy velmi v šoku a netušil, co by měl dělat. Dle Blesku však měla herečka před smrtí nějaké pracovní potíže a k tomu se přidaly i ty osobní. Někteří lidé prý Přeučila vinili z nevěry s Evou Hruškovou, kterou si po smrti své ženy také vzal. Haničincová prý propadla depresím, začala pít a manžel jí prý doslova utíkal přes chodbu k její kamarádce Evě Hruškové.

Přeučil se tomuto nařčení kdysi bránil. Přiznal, že s Evou začal žít až rok po smrti své ženy a že ho Eva vlastně zachránila před samotou. Byl v šoku, když mu podala pomocnou ruku a zachránila ho.

Podle webu Prima Ženy to měla Haničincová těžké vlastně celý život. Už v dětství jí zemřel její malý bratříček. Bylo to za války a jemu bylo pouhých deset let, když mu v ruce explodoval granát, který náhodou sebral. Navíc svatba s Valáškem prý byla spíše přešlap, jelikož byl manžel velmi žárlivý. Ačkoliv se díky němu dostala k filmu, tak kvůli němu prý musela být nějaký čas hospitalizována na psychiatrii.

Štěpánka Haničincová si svou smrt možná přivodila depresemi a alkoholem, ale naštěstí prý její smrt byla rychlá. Její kariéra však rychlá rozhodně nebyla, trvala tak dlouho, že se vryla do české kinematografie a stala se nezapomenutelnou.

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, Wikipedie, CSFD