Herečka Shannen Doherty stále bojuje s rakovinou. Rozšířila se jí do mozku. Fanoušci věří, že se jí nemoc podaří překonat

Americká herečka a hvězda kultovního seriálu Beverly Hills 90210, Shannen Doherty (52), se se svými fanoušky na Instagramu podělila s velmi smutnou skutečností. Je známo, že seriálová Brenda už od roku 2015 bojuje se zákeřnou rakovinou, kdy jí bylo odebráno jedno prso, připomíná web CBS News. Herečka však na svůj profil nahrála video z ozařování hlavy. V textu pak přiznala, že už v lednu jí lékaři našli metastázy v mozku.

„12. ledna 2023. 5. ledna mi CT vyšetření ukázalo metastázy v mozku. Na včerejším videu byl ukázán proces nasazování masky, kterou nosíte během ozařování mozku. Dne 12. ledna proběhlo první kolo ozařování. Můj strach je zřejmý. Mám extrémní klaustrofobii a v mém životě se toho dělo hodně. Mám štěstí, protože mám skvělé lékaře, jako je doktor Amin Mirahdi, a úžasné techniky v Cedar Sinai. Ale ten strach…. Ten zmatek….. načasování toho všeho…. Takhle může vypadat rakovina,“ svěřila se Shannen se svými pocity.

Ve videu je jasně vidět, že Shannen během ozařování pláče. Její boj s rakovinou stále nekončí a její fanoušci jí v komentářích pod ním posílají spoustu síly, lásky a věří, že se jí i toto podaří překonat. Podle informací portálu CBS herečka v roce 2020 v pořadu Good Morning America (Dobré ráno, Ameriko) prohlásila, že se jí nádor vrátil ve 4. stádiu. To, podle Americké onkologické společnosti, znamená, že se jí rozšířil do těla mimo původní místo. V roce 2017 se přitom dostala do remise, což znamená, že příznaky a projevy rakoviny vymizely.

To, že se nemoc vrátila a že navíc napadla mozek, který je pro fungování člověka velmi důležitý, muselo být a stále je pro Shannen další velkou ranou od života. V lednu letošního roku totiž také oznámila rozchod se svým manželem Kurtem Iswarienkem. Důvodem prý byly nepřekonatelné rozdíly, psal časopis People. Proslýchá se ale, že do jejich rozchodu byla zapletena Kurtova agentka, ke které měl mít důvěrně blízko. Ani jeden to však nepotvrdil.

Shannen požádala o rozvod letos v dubnu. Pár spolu žil 11 let a neměli žádné děti. Hereččina agentka řekla, že Shannen si rozvod nikdy nepřála. Bohužel však cítila, že není jiná možnost.

Zdroje: Instagram, CBS News, People