Herečka Kristýna Leichtová se svěřila s traumatem z dětství. Svou dceru rozhodně traumatizovat nechce

Herečka Kristýna Leichtová vyjela s rodinkou na hory a na svém Instagramu se velmi otevřeně rozhodla představit své dětství z pohledu lyžařky. A také se svěřila s traumatem…

Na svém Instagramu napsala, že pochází z lyžařské rodiny. Každé dítě jejich rodu stálo prý ve čtyřech letech na lyžích. Některé to dokonce dotáhly i na Šumavské pohádky. Každé si ale odnášelo z dětství nejlepší průpravu v lyžování.

Měli oddíl složený ze tří generací rodin lyžařů. Oddílová chalupa, kde prožívala večery u kytary, povinné sledování mistrovství, a hlavně prý nikdy nekončící tréninky. Bylo jedno, jestli měla raději umění než sport, nebo dokonce zvýšenou teplotu… Nebo jestli se jí stýskalo po rodičích či ji to už dokonce nebavilo. Od rána do večera musela být na svahu a poslouchat autority, dřít a neremcat. Když špatně zahranila nebo to neudělala vůbec, dostala dokonce hůlkou. Po přezkáčích a někdy i výš.

Sama říká, že by na to někdo mohl říct známé: No a co? Takhle to přeci fungovalo u všech zájmových kroužků. Ty děláš, jako bys z toho měla nějaké trauma!

Ovšem sama Kristýna neví, jestli z toho skutečně trauma má nebo ne, ale každopádně na to vůbec nevzpomíná ráda. Nikdy neměla ani radost či pocit štěstí z toho, když se jí na lyžích něco povedlo nebo byla úspěšná a vyhrála nějakou cenu. Nikdy to totiž nebylo dostatečné, zřejmě pro její rodinu či instruktory v kroužku. Sama přiznává, že se na lyžování prostě vůbec nehodila.

Ovšem tento víkend, jak sama říká, s traumatem nebo bez, šla bez křiku a donucování, bez kibicování a bez tlaku na sjezdovku se svou dcerou Dorotkou. Vzala ji k první jízdě na vleku a k jejímu prvnímu sjezdu. A její dcera byla tak šťastná, protože Kristýna se nebála říct: „Dobře, jestli už nechceš jezdit, nemusíš.“ Je nadšená, že se neřídila výchovou svých předků, ale naopak dala přednost svému dítěti a poslechla jej.

Kristýna razí názor, že děti jsou také jen lidi a s tím my můžeme rozhodně souhlasit. Je toho názoru, že slepé poslouchání autorit vede jen k potížím v dospělosti. Tento názor pro své fanoušky rozvede někdy příště v jiném příspěvku. Doporučuje tedy takové typy výchovy, které jsou spíše nepopulární u starších generací. Poukazuje třeba na projekt Nevýchova, který možná sledujete.

Vše zakončila dojemnou větou: „Učme se od svých dětí“. Vše bylo řečeno s takovými emocemi, že nejednoho jejího fanouška nadchla. Není divu.

Herečku Kristýnu Leichtovou si mnozí možná pamatují jako zábavnou Ivu ze seriálu Comeback, který dle CSFD byl její první výraznější rolí. Předvedla se také v oblíbeném snímku Účastníci zájezdu, jenž byl natočen na motivy knihy Michala Viewegha.

Zdroj: Instagram, Nevýchova, CSFD