Herec Tomáš Holý by dnes slavil 54 let: Jak vypadá jeho pomník?

Když televizní a filmová hvězda zemřela v automobilu po nezvládnutí ostré zatáčky, byl to šok pro blízké okolí herce, ale i pro fanoušky. Tomáš Holý se nedožil ani dvaadvaceti let. Každoročně se na něj vzpomíná a jeho přátelé či rodina se s jeho tragickou smrtí nikdy nesmířili. Jak vypadá památeční místo, kde herec s roztomilým kukučem přišel o život?

Mladý herec se svým kamarádem Mirkem Schlaichertem byli pod vlivem alkoholu, když Tomáše napadlo, že by se mohli projet novým autem.

„Oba dva jsme něco vypili, určitě několik piv. Jestli panáky, to nevím. Nebyli jsme opilí tak, že bychom se motali nebo padali. Měli jsme samozřejmě pocit, že jsme v pohodě, ale dobrej nápad to nebyl,“ napsal Ota Kars v knize Jmenuji se Tomáš.

Mladíci jeli příliš rychle. Narazili do stromu a Marek se dostal ven, Tomáš však zůstal v autě zaklíněný, navíc nereagoval, takže kamarád musel běžet pro pomoc. Holý byl nakonec v bezvědomí se zlomenou nohou a vnitřním krvácením, kterému podlehl.

S jeho smrtí se nikdy nesmířila Tomášova maminka, ani tehdejší láska Lucie Bílá. „Seznámili jsme se s Tomášem v době, kdy on už byl velikánská hvězda a já teprve těžce vycházející. Seznámili jsme se v hospodě, protože jsme bydleli ve stejné ulici, a to v ulici Petra Rezka. Mně se hrozně líbil jako mužský a já mu byla asi chvíli jedno, nicméně jsem ho přesvědčila, že jsem já ten partner, se kterým by měl být,“ vzpomínala na svou lásku před lety zpěvačka pro Expres.

Na Holého do dnešní doby vzpomíná zástup fanoušků, kteří ho milovali už jako malého kluka. A podle toho i vypadá místo, kde se nešťastná nehoda stala.

Pietní místo, které se dle deniku.cz nachází mezi obcemi Kytlice a Polevsko na Českolipsku, zdobí žulový kámen s hercovou fotkou. Každoročně se objevují nové a nové svíčky k uctění památky talentovaného herce. Ne vždy tomu tak ale bylo.

Do roku 2015 zde visel téměř přehlédnutelný kříž. Když to pak viděl podnikatel z Brna, rozhodl se ubohou památku zrenovovat a na vlastní náklady vybudoval „zasloužené“ pietní místo.

Na herce vzpomínáme i my. Tomáš Holý byl jenom jeden.

Zdroj: kniha Jmenuji se Tomáš, Expres, Denik.cz, Instagram