Herec Saša Rašilov popsal, co musel udělat pro roli Karla Svobody v minisérii Iveta!

V nových epizodách miniseriálu Iveta, jenž vypráví o osudu zpěvačky Ivety Bartošové (†48), ztvárnil hudebního skladatele Karla Svobodu (†68) herec Saša Rašilov (50). Roli, o kterou velmi stál, si však vybojoval. Nejen že musel projít castingem, ale také musel totálně změnit svůj vzhled .

Karel Svoboda měl velký vliv na Ivetu Bartošovou. Právě on byl tím, kdo jí dal šanci zpívat v muzikálu Monte Christo, ale stal se i jejím kamarádem. A proto byla pochopitelně jeho postava důležitá i v minisérii Iveta.

„Mě překvapilo mile, že mi roli nabídli. Já jsem o ni v castingu svedl boj a představoval jsem si, že tu roli dostanu. Opravdu jsem o tu roli bojoval, moc jsem ji chtěl. Většina ostatních postav v seriálu, i role Karla, tam funguje v jakési retro mlze, ze které Karel Svoboda vystupuje jako king. Pro mě je spojený s tím, že měl rád Romana Holého a Monkey Business, což je taky moje krevní skupina, takže jsem se cítil být na něj napojený,“ popsal Blesku Rašilov svůj vztah ke Svobodovi.

Kvůli roli si musel nechat narůst vlasy do požadované délky. Jak připomněl deník Aha!, herec zabodoval s dlouhými vlasy už na jaře, kdy se v pořadu Tvoje tvář má známý hlas objevil jako dokonalá kopie Ozzyho Osbourna.

„Moje žena Lída se mi směje, že vypadám jako hurikán. Takže až v pátek dotočím, to mám poslední natáčecí den, tak se oklepu jak vánoční stromeček. Vlasy i vousy jdou dolů,“ 

těší se herec, který jako by Svobodovi z oka vypadl především díky práci maskérů.

Jsme si jisti, že by byl spokojený i sám Karel Svoboda.

Zdroj: Blesk, Aha!