Herec Pavel Batěk přišel o řidičák kvůli alkoholu za volantem: Stalo se to kdekomu, zlehčoval situaci

Here Pavel Batěk (48) už před časem přiznal, že mu byl odebrán řidičský průkaz. Jenže představitel kapitána Ondřejovského ze seriálu Odznak Vysočina zapomněl zmínit, že papíry nemá kvůli alkoholu. Když totiž po alkoholovém dýchánku sedl za volant, zastavila ho policie.

Na dotaz, jak to tedy celé bylo, odpověděl Batěk neurčitě. „Omlouvám se, teď nemám čas, ale všechno už je v pořádku,“ vyjádřil se Blesku k situaci na konferenci k seriálu První republika, ve kterém řídil historické vozy. To ještě nechtěl přiznat, jakého prohřešku se dopustil.

Až v talkshow 7 pádů Honzy Dědka vyšlo najevo, že řídil pod vlivem. „Baví mě řídit. Ale o řidičák jsem přišel kvůli alkoholu.“ Prý měl koncert s kapelou a poté se pilo. Zřejmě toho měl v sobě méně, než zbytek kapely, a tak usedl za volant. V Praze na Letné ho pak zastavila policie s tím, že jel rychle a nedal blinkr.

„Chtěl jsem odmítnout krevní zkoušku, paní policistka si chtěla to odmítnutí natočit na mobil, postavil jsem se u auta, vedle mě ten policajt a já jsem se automaticky nastavil jako na fotku,“ přiznal dále v pořadu Batěk, jenž musel zaplatit tučnou pokutu a odevzdat řidičák na půl roku.

Situaci poté zlehčoval se slovy, že se to přece stalo už kdekomu. Fakt, že mohl někoho zabít nebo zranit, ho však asi nenapadl…

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka, Blesk