Herec Ivan Vyskočil nešetří kritikou: Vláda prý znevýhodňuje studenty i důchodce

Ivan Vyskočil často hlasitě vyjadřuje své názory. Dlouhé měsíce vyjadřoval pochybnosti o úmrtí svého syna, nyní ostře kritizuje vládu, s jejímiž kroky nesouhlasí. Podle něj občany okrádá o jejich výhody a peníze.

Ve snaze snížit dluh státního rozpočtu vláda mluví o prodloužení věku odchodu do důchodu a rovněž zvýšení daně z nemovitosti. Vyskočil je rázně proti tomu. „Podle mě je to úplná kravina. Vláda se nás snaží jen odřít o peníze. Ruší výhody na jízdném studentům i důchodcům, chce sebrat příspěvky matkám, prostě kradou, kradou, kradou, kde můžou,“ nechal se slyšet pro web TN Nova. Poté dodal, že vláda plánuje vzít peníze chudým rodinám, které pak následně pošle na Ukrajinu.

Vyskočil se pravidelně angažuje na veřejnosti a rozhodně tiše nesedí v koutě. Nemá problém vyrazit na demonstraci nebo se v médiích opřít do tématu, které mu není po chuti. Na podzim promluvil na demonstraci na Václavském náměstí. „Uvědomujete si vůbec, co se děje? Že oni prodávají nám pod rukama to, co vyrobili a vytvořili naši tátové i naše mámy. Ty elektrárny, ty přehrady. A já se scházím se zemědělcema a oni už prodávají vlastní půdu pod nohama,“ popsal naštvaně situaci v zemi podle Parlamentních listů.

Ačkoliv mnohdy vystupuje až moc útočně, ke cti mu nutno přiznat, že nesedí doma u televize a nekritizuje situaci zpovzdálí, ale snaží se aktivně přičinit ke změně.

Zdroje: TN Nova, Parlamentní listy