Herec Gérard Depardieu obviněn ze znásilnění!

Francouzký herec Gerard Depardieu (73) prohrál soudní spor o zrušení obvinění ze znásilnění. Soudci se shodli na tom, že existují přesvědčivé důkazy o tom, že napadl 25 letou herečku, píše Daily Mail. Herec bude nadále stíhán i přesto, že vinu odmítá.


Pařížští soudci dnes rozhodli, že existují přesvědčivé důkazy o tom, že francouzská filmová hvězda napadla herečku a rodinnou přítelkyni Charlotte Arnould (25), která se vzdala svého zákonného práva na anonymitu. Arnould koncem loňského roku zveřejnila na Twitteru vzkaz, který zněl jasně: ,,Byla jsem znásilněna Gérardem Depardieu“.

Herečka, která Depardieura znala od dětství a hrála například ve filmu Umění zločinu, dodala: ,,Jsem Depardieurovou obětí. Je obviněn už více než rok. Už nemohu mlčet.“ Byla prý znásilněna v jejím bytě, když jí bylo 22.

Depardieu důrazně odmítl jakékoli pochybení a prohlásil, že obvinění jsou nepodložená. Nařídil svému právnímu týmu, aby požádal o ukončení celého vyšetřování. Odvolávací soud však žádost zamítl, píše France 24.

Gérard Depardieu je jeden z nejznámějších francouzských herců. V roce 2013 se však svého francouzského občanství vzdal a přijal občanství Ruské federace kvůli vysokým francouzským daním, které odmítal platit. Zároveň se netají svým obdivem k Vladimiru Putinovi. K situaci na Ukrajině se vyjádřil tak, že by obě strany měly složit zbraně a začít vyjednávat.

Zdroj: Daily Mail, France 24