Herec De Niro je obviněn ze sexuálního obtěžování: Cože to měl svírat?! Toto ho může vyjít pořádně draho

Spor o miliony eur. Známý americký herec Robert De Niro (80) musel nyní v soudním sporu vypovědět proti své bývalé asistentce Graham Chase Robinson (41). Ta ho obvinila ze sexuálního obtěžování a šikany. Podle ní byl jako boss z pekla.

Herec na lavici svědků prohlásil: „To všechno je nesmysl!“ To, co mohlo být spíše scénou z hollywoodského filmu, se však ve skutečnosti odehrálo u manhattanského nejvyššího soudu.

Roberta De Nira jeho bývalá asistentka žaluje o náhradu škody ve výši 11,4 milionu eur. Tvrdí, že byl doslova pekelným šéfem a sexuálně ji měl obtěžovat. Herec označil obvinění za akt pomsty, protože asistentku ještě předtím zažaloval o 5,7 milionu eur.

Robinson byla dvanáct let viceprezidentkou pro produkci a finance De Nirovy produkční společnosti Canal Productions, dokud ji v dubnu 2019 nevyhodili. Herec ji v žalobě na náhradu škody obvinil i z toho, že během několika let používala svou firemní kreditní kartu American Express na neoprávněné osobní výdaje v hodnotě milionů eur. Ty zahrnovaly návštěvy soukromých restaurací, kabelky Louis Vuitton, 31 tisíc eur za taxíky a vyplatila si i 67 tisíc eur za nevyčerpanou dovolenou.

Navíc během práce v kanceláři strávila astronomický počet hodin sledováním seriálů na Netflixu. Chase v roce 2021 kontrovala protižalobou, ve které žádala 11,4 milionu eur za sexuální narážky na pracovišti.

Herec ji údajně přijímal jen v pyžamu nebo županu a přátelsky ji ťapl po zadní části těla. Měl oplzle vtipkovat. Na lavici svědků De Niro přiznal, že jeho přítelkyně Tiffany Chen (64) byla žárlivá. Věřila, že Chase byla do něj zamilovaná. Soudní proces potrvá ještě dva týdny.