Harry a Meghan se chtějí ještě před korunovací sejít s královskou rodinou. Žádají omluvu

Princ Harry a Meghan Markleová údajně chtějí, aby se jim královská rodina omluvila na „setkání u stolu“, než se pár příští rok zúčastní královské korunovace.

Zdroj blízký královskému páru, který se sám vyloučil z rodiny, sděluje, že dvojice chce, aby se setkání uskutečnilo ještě před květnovou korunovací krále Charlese. O tom, že byl pár pozván na korunovaci prince Charlese, jsme psali v tomto článku.

Harry a Meghan chtějí na osobní schůzce řešit nároky, které vznesli ve svém seriálu pro Netflix, za nějž dostali 88 milionů liber (asi 2 miliardy korun).

Princ Harry a Meghan Markle naléhají, aby se jim královská rodina omluvila. Sussexové trvají na osobním setkání a omluvě z očí do očí. Podle deníku The Times svou žádost opírají o podobné usmiřovací setkání, které se konalo po jiném skandálu. V minulosti se řešil na osobní schůzce vysokých představitelů královské rodiny incident, kdy byl jeden z asistentů obviněn z rasismu poté, co se zeptal Meghan, která je míšenka, odkud „skutečně pochází“.

Omluva za „bolest a škodu“

Manželé prý chtějí, aby královská rodina „převzala odpovědnost“ za bolest a škodu, kterou manželům způsobila, informuje web TheMirror. Bylo také naznačeno, že je rozčílila absence reakce paláce na jejich četná obvinění, která vyložili v průběhu šestidílného dokumentu.

Další věc, která měla Harryho a Meghan zvednout ze židle, bylo vřelé usmiřovací setkání mezi černošskou šéfkou charity Ngozi Fulani a bývalou dvorní dámou Susan Hussey. Dvorní dáma se omluvila za své nevhodné výroky na adresu černošky a ta to přijala.

Usmíření iniciovala sama královská rodina. Harry a Meghan prý toto setkání považují za „dvojí metr“, protože v jejich případě žádné podobné úsilí vyvinuto nebylo.

Harry se v závěrečných třech dílech kontroverzního doku-seriálu Netflixu přiznal, že se bude muset „smířit s tím, že se pravděpodobně nikdy nedočkají skutečné odpovědnosti nebo skutečné omluvy“ ze strany královské rodiny.

Zdroj: The Times, TheMirror