Harry a Meghan by podle Charlese po vystěhování z Frogmore Cottage mohli zůstat na korunovaci v paláci

Poté, co je král Charles vystěhoval z Frogmore Cottage, Harrymu a Meghan údajně nabídl apartmá v Buckinghamském paláci, aby se v něm ubytovali, až přijedou na jeho květnovou korunovaci, píše deník Daily Mirror.

Král Charles údajně nabídl princi Harrymu a Meghan Markle, aby se při návštěvě Spojeného království ubytovali v apartmá Buckinghamského paláce poté, co je vyhodil z Frogmore Cottage, o čemž jsme psali zde. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se tak vzdají klíčů od svého předchozího domova v Británii, kde společně žili, než se před třemi lety rozhodli královskou rodinu opustit. Manželé nyní bydlí v nemovitosti s devíti ložnicemi v kalifornském Montecitu v hodnotě 12 milionů liber, v přepočtu 340 milionu korun.

Při budoucích návštěvách Anglie jim král Charles údajně umožní bydlet v palácovém apartmá, kterým bude s největší pravděpodobností staré apartmá prince Andrewa. Má se za to, že Andrewovi byla mezitím nabídnuta Frogmore Cottage, protože se má stěhovat z windsorského královského sídla.

Harry a Meghan dostali čas do podzimu, aby si z Frogmore Cottage odvezli své věci, píše deník Mail. Do Spojeného království se vrátí v květnu, přičemž palácové zdroje potvrdily, že byli pozváni na královskou korunovaci. Vedle bývalého domova princezny Diany – apartmánu č. 1 v Kensingtonském paláci – se o ubytování pro Harryho a Meghan uvažuje také o St. James’s Palace. Zdroje však prozradily, že krále a královnu choť rozzuřila tvrzení, která princ Harry uvedl ve své knize Spare, jak jsme psali zde.

Jeden ze zdrojů uvedl: „Jeho Veličenstvo je rozzuřené, stejně jako William. Ale král není špatný člověk. Nemá v úmyslu připravit Sussexy o zázemí ve Spojeném království. Londýn je pro ně vhodnější. Harry a Meghan chtěli mít vždy pokoje v Buckinghamském paláci. Mohli by být v Andrewových starých pokojích, které se v současné době uvolňují.“ Panovník právě organizuje a přerozděluje rezidence patřící královské rodině, přičemž princ Andrew by se měl vyměnit s Harrym a Meghan a sám se přestěhovat do Frogmore. Princ Andrew ale sám požaduje sídlo vhodné pro vysoce postaveného člena královské rodiny a vyměnit se nechce, o tom jsme psali zde.

Zdroj: Daily Mirror, Mail